donGURALesko idzie jak „Turoń” – nowy singiel wraz z klipem

Opublikowano: 09/05/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Pojawienie się „Latających Ryb” na wydawniczym horyzoncie zasygnalizowało nam „Echo”, które usłyszeliśmy około dwóch tygodni temu. Teraz nadszedł czas aby pojawił się „Turoń”, czyli kolejny singiel jakim donGURALesko zapowiada swój najnowszy, solowy krążek.

A po gorąco przyjętym, zwariowanym mixtapie „Miłość, Szmaragd i Krokodyl” nadeszła w twórczości Gurala pora na nieco poważniejsze treści  Na zbliżających się „Latających Rybach” bowiem „realizm magiczny miesza się z socjologią, sen z jawą, a nauka z metafizyką”. I opublikowany w dniu dzisiejszym singiel pt. „Turoń”, wraz z obrazującym numer klipem, zdaje się być idealnie reprezentatywnym utworem dla całego, zapowiedzianego na 9 czerwca, albumu.

„Turoń – maszkara przedstawiająca rogate, czarne i włochate zwierzę z kłapiącą paszczą, występujące w widowiskach obrzędowych ludu polskiego w okresie od Bożego Narodzenia do Wielkanocy” (Wikipedia). Za produkcję numeru odpowiadają natomiast White House Records i DJ Kostek, a klip zrealizowała ekipa Hero Films.

„Latające Ryby” zapowiadane zapowiadane są jako album będący „swoistą kontynuacją myśli z poprzednich albumów Magnum Ignotum: Preludium oraz Dom Otwartych Drzwi, zamykając tym samym pewien etap w twórczości DGE”. Warstwa muzyczna krążka opierać będzie się natomiast na beatach takich producentów jak White House, The Returners, Ceha/CCT, Tailor Cut, KillyrGod i James Wantana. Preorder wydawnictwa dostępny jest na www.donguralesko.pl.

donguralesko-latajace-ryby-okładka

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: