Duet BonSoul wjeżdża z pierwszym singlem i preorderem nowego albumu

Opublikowano: 17/07/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

No i jest! Zgodnie z zapowiedziami pierwszy singiel zwiastujący album duetu BonSoul wydany nakładem Asfalt Records jest już dostępny! A wraz z nim preorder krążka „Restart”! A na dokładkę trochę informacji na temat najnowszej produkcji Damiana i Piotra.

Numer, który w dniu dzisiejszym trafił na YouTube oraz na platformy streamingowe to zapowiadany „Małpi Gaj”, z gościnnym udziałem Holaka, Rasa i Jana-rapowanie, a których obecność na krążku Bonsona i Soulpete’a wielu zaskoczyło. Nikt za to nie powinien czuć się zawiedziony ponieważ ze współpracy tej wyszedł piękny numer, konkretnie rozbudzając apetyt na więcej.

Co natomiast wiemy o samym krążku „Restart” będącym piątym już wypalonym na nośniku efektem współpracy Bonsa i Pete’a? Z oficjalnej notki prasowej wiemy, że „wyjątkowość tej płyty polega nie tylko na tym, że to pierwszy krążek duetu wydany w Asfalcie po kilku latach działalności w undergroundzie”. Dowiedzieliśmy się również, że „tym razem Soulpete i Bonson raz pierwszy razem – „back to back” – pracowali nad materiałem w studio” oraz, że „wyjątkowy też jest dobór gości, niewidzianych wcześniej na nagraniach projektu, w tym obecność wokalistów i wokalistek oraz tak zwanych „żywych” instrumentów”. Muzycznie natomiast „na płycie można wyodrębnić trzy przechodzące w siebie motywy: funksoulowe wprowadzenie, mroczniejsze rozwinięcie i nostalgiczne zakończenie. Całość spina DJ Te”. Co natomiast o „Restarcie” mówi sam gospodarz mikrofonu, Bonson: „Rok bez nowej płyty BonSoul to rok, któremu czegoś by brakowało. Ta płyta to nowy początek, nowe wyzwania, nowe pomysły.”

Preorder albumu „Restart” od dnia dzisiejszego dostępny jest na stronie www.asfaltshop.pl, a do każdej płyty zamówionej przed premierą w AsfaltShopie dostaniecie specjalną BonSoulową podkładkę pod kufel. Wersja limitowana „Restartu” zawierać będzie natomiast dodatkowe dwa utwory. Premiera nowego albumu duetu BonSoul zaplanowana została na 12-go września.

BonSoul-Restart-okładka-albumu

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: