Joterpe i Nowik powracają z nową płytą!

Opublikowano: 05/08/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Czy słuchacze rapu, zwłaszcza poznańscy, pamiętają duet Joterpe/Nowik? Swego czasu panowie dostarczyli nam sporo dobrego rapu opartego na jazz’owych samplach. Wspólnie wypuścili albumy „Spokojnie… to tylko jazz” w 2011 roku oraz „Jazzuj” w roku 2013.

Obecnie na ukończeniu jest ich trzecia płyta „Storyville EP”. Tym razem Joterpe i Nowik zaprosili do współpracy poznańską wokalistkę Barbasię, która nie mamy wątpliwości, że doskonale wkomponuje się w klimat ‚nowikowych’ bitów.

Czym będzie „Storyville EP”? Z informacji podanych na fan page’u duetu, wiemy, że będzie to storytelling – 5 numerów składających się w jedną, spójną historię. Całość utrzymana w klimacie klasycznych, jazzowych brzmień, do którego chłopaki przyzwyczaili nas przy poprzednich projektach.
Sami autorzy o płycie piszą tak: „Opowieść, którą przyszło nam przedstawić, toczy się w Storyville, dzielnicy Nowego Orleanu będącej kolebką jazzu, ale też królestwem dziwek, burdeli i wszelkiej maści typów spod ciemnej gwiazdy. O czym traktuje? O kilku osobach, dla których to niezwykłe miejsce stało się bardzo ważne i to z wielu powodów. To, co dla jednych jest piekłem, dla innych może być rajem. Ktoś chce wyjechać, ktoś pragnie zostać, jeszcze inni muszą wrócić.
Pięć klasycznych, jazzowych numerów. Historia kilku osób, które już wkrótce poznacie bliżej”.

Dokładnej daty premiery pierwszego singla ani całego projektu jeszcze nie znamy, natomiast pokusić możemy się o spekulację, że na pierwszy ogień zaprezentowany zostanie utwór oparty na samplu z Jacka Lecha „Idzie na deszcz”.

Joterpe/Nowik/Barbasia „Storyville EP”:
1. Ostatnie lato
2. Billy Arlingotn poznaje Fanny Lambert
3. Rozpad
4. Łajdacy
5. Zostawić Storyville

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: