Książę Kapota i Książę Jeżyc opowiadają o ulicznym życiu!

Opublikowano: 14/03/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

1 lutego premierę miała debiutancka płyta jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim rapie w ostatnim czasie. Dla jednych świeża, barwna i ciekawa postać, a dla innych wypromowany za pomocą koneksji i sztucznie stworzony przez osoby trzecie noskill. Jakkolwiek jednak go nie postrzegać, Książę Kapota zrobił wokół siebie sporo szumu, a liczniki na YouTube pokazują, że jego twórczość sprawdza trochę więcej osób niż ziomale z ośki.

Ogromny wkład w tak szybko rosnącą popularność Księcia Kapoty mają niewątpliwie goście, którzy pojawili się na albumie „Kapo Di Tutti Capi”. W poszczególnych kawałkach usłyszeć możemy takich tuzów polskiego rapu jak Ten Typ Mes, Tede czy Peja. I to właśnie kawałek z reprezentantem Poznania trafił wczoraj do sieci.
„Streetlife” na bicie DJ’a Zela to pierwsza publikacja, na której możemy usłyszeć Kapotę w innym klimacie niż afro trap. Tym razem na klasycznym, samplowanym bicie Patryk Ryfczyński daje nam parę słów prawdy o wcześniejszym, nie do końca zgodnym z prawem życiu i zamienieniu go na bardziej stateczne z rodziną i muzyką przy boku. Niestety mniej żywiołowy bit uwypukla też umiejętności lub ich brak, jeśli chodzi o flow i tutaj zdecydowanie Książę Jeżyc wypada dużo lepiej od Księcia Kapoty, który na niższej ilości bpm’ów, mówiąc delikatnie, nie porywa słuchacza. Ryszard, podobnie jak gospodarz utworu, podsumowuje swoje dawne życie w niedostatku i nerwach, stawiając swoją obecną pozycję jako cel, do którego dążył i z osiągnięcia którego jest obecnie szczęśliwy.

Bądź co bądź, szczerości w wersach obu Panom odmówić nie można, więc „Streetlife” zdecydowanie powinien spodobać się słuchaczom stawiającym na prawdziwość swoich idoli.

Książe-Kapota-Kapo-Di-Tutti-Capi-okładka

Książę Kapota – Kapo Di Tutti Capi

1. Intro (produkcja Fryta Beatz; skrecze DJ Flip)
2. Casino (producja Didaakt Production)
3. Fashion Killa (produkcja Fryta Beatz)
4. Dzisiaj Tak feat. Ten Typ Mes, Tede (produkcja Fryta Beatz)
5. Hajsuminati feat. R.A.U. (produkcja Fryta Beatz)
6. Melo U Kapoty (produkcja DJ Frodo, P.A.F.F.)
7. Nie Wszystko Na Teraz (produkcja DJ Zel)
8. Streetlife feat. Peja/Slums Attack (produkcja DJ Zel)
9. Tinder (produkcja Fryta Beatz)
10. Lista Gości VIP feat. Czerwin TWM, Frosti Rege, Gajowy, Głowa PMM, Jongmen, KaeN, Parzel, Łapa TWM (produkcja Fryta Beatz)
11. Wp2 feat. Malik Montana (produkcja Fryta Beatz)
12. Kasuj Mój Numer (produkcja Fryta Beatz)
13. Outro (produkcja Młody Grzech NWJ)
14. Właśnie Tak! (produkcja Fryta Beatz) (bonus)
15. Ave Książę Kapota (produkcja Fryta Beatz) (bonus)

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: