Rap i żywe instrumenty podczas Neo Soul/Hip-Hop Live Session vol. 4!

Opublikowano: 18/03/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

W Poznaniu na palcach jednej ręki Żółwi Ninja zliczyć można imprezy z udziałem muzyków posługujących się żywymi instrumentami i raperów kładących swoje wersy pod graną na żywo muzykę. Każda jednak możliwość usłyszenia owego połączenia na żywo, spotykała się każdorazowo z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez słuchaczy i niesamowicie inspirowała artystów mogących połączyć siły w tej jakże kreatywnej kolaboracji.

W kwietniu 2018 roku poznański perkusista Piotr Kraśner pokusił się o zapełnienie tej luki kulturalnej. Z Jego inicjatywy powstał cykl imprez o nazwie Neo Soul/Hip-Hop Live Session, który stworzył wspólną przestrzeń do spotkań muzyków, wokalistów soulowych oraz raperów. Pierwsze trzy edycje okazały się ogromnym sukcesem przyciągając setki osób, w tym muzyków z innych miast i krajów. Zaproszeni artyści najpierw dawali krótki koncert, po którym każde wydarzenie stawało się otwartym jam’em muzycznym i płynęło własnym, wyjątkowym i niepowtarzalnym torem.

28  marca w poznańskim klubie Pod Minogą odbędzie się już czwarta edycja Neo Soul/Hip-Hop Live Session. Tym razem podczas koncertów otwierających wydarzenie zobaczymy dwóch amerykańskich raperów – pochodzącego z Nowego Yorku Ericky0 oraz reprezentującego Las Vegas Myron known as HIM. Za muzykę odpowiedzialny będzie House Band w składzie:
Grzegorz Tomkowski (syntezatory)
Dawid Olendzki (piano, rhodes)
Wojciech Doleżyczek (gitara)
Paweł Kosicki (gitara basowa, synth bass)
Piotr Kraśner (perkusja, sampler)

Imprezę poprowadzi doskonale znany w poznańskim środowisku hip-hopowym C-Zet, a za muzyczną rozgrzewkę za deckami, zarówno przed jak i po imprezie odpowiedzialny będzie DJ WJS aka WUJEK ES.

Więcej informacji odnośnie imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na facebooku

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: