Żyto gościem specjalnym na poznańskim koncercie RAU’a

Opublikowano: 19/03/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

12 kwietnia na zaproszenie TBA Music do stolicy Wielkopolski wpadną RAU i Książę Kapota. Co ciekawe, gościem specjalnym na koncercie w klubie Próżność będzie dawno niesłyszany Żyto, który obecnie karierę robi jako… malarz.

Żyto to częstochowski raper, który na koncie ma dwa albumy – „Żyto” wydany przy pomocy Asfalt Records i „Wiry”, które ukazały się w Prosto Label. Jednak ostatnie muzyczne dokonania rapera sięgają roku 2016. Artysta zniknął z hiphopowej sceny by w międzyczasie poświęcić się malarstwu, które jak się okazuje, idzie mu równie dobrze co kariera muzyczna. Od kilku miesięcy Żyto jest jednym z najbardziej wziętych malarzy stolicy, a jego obrazy mają w swoich mieszkania celebryci czy aktorzy pokroju Wujaszka Liestyle i Magdy Schejbal, a także inni raperzy jak Miuosh
czy Oskar z PRO8L3M. Żyto razem z Księciem Kapotą wystąpili gościnnie na najnowszej płycie RAU w utworze „Dojadamy”, więc możemy się spodziewać wspólnego zagrania tego numeru podczas poznańskiego koncertu.

RAU w Próżności będzie promował płytę „Mistrz Sztuki”, która swoją premierę miała 19 października 2018. Zarówno tytuł jak i oprawa graficzna z przymrużeniem oka opowiadają̨ o ekspresji, strumieniu świadomości, różnorodności i samowystarczalności twórczej oraz niedoskonałościach z tym związanych. Najnowsze dzieło Warszawskiego muzyka lekko nawiązuje do poprzedniej płyty. Można stwierdzić́, że jest to dużo bardziej różnorodna kontynuacja „Konkretnej Rozrywki”. Po wyprzedanym listopadowym koncercie w Schronie, artysta wraca do Poznania.

Książę Kapota to postać, która wkroczyła na rapową scenę. W ciągu roku z nieznanego „gościa z osiedla” stał się wyraźnym elementem krajowego hip hopu. Zrealizował album z największymi gwiazdami tej sceny na liście gości, min: Ten Typ Mes, Tede czy Peja. Debiutancki album Książę Kapoty to 13 oryginalnych singli których nie musisz znać a które już lubisz i szanujesz. Bezkompromisowy humor, obserwacja codzienności ubrana w mordercze linijki. Aftotrapowe, trapowe i klasyczne hiphopowe beaty z tekstami Księcia Kapoty tworzą album, który staje się klasykiem w dniu premiery, a który propsowali tacy gracze jak Sokół czy Paluch! Raperowi można próbować zarzucić wszystko – ale wszystko to nic. Książę Kapota jest bezbłędny w swoim stylu, niebędącym kopią kogokolwiek zza Atlantyku. To istne szaleństwo z odrobiną powagi, muzyka najwyższych lotów, bez jakichkolwiek upadków. Wszystkie normy przekroczone – „i o to w tym chodzi” tłumaczy sam Książę. Wszystko w myśl zasady „spodziewaj się niespodziewanego”!

RAU Performance / Książę Kapota / Żyto

12.04.2019 / godzina: 20:00
Klub Próżność / Poznań, Al. Niepodległości 8a
Bilety: 40 PLN / https://www.biletomat.pl/koncerty/rau-performance-poznan-7621/

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: