Koro mistrzem WBW 2019

Opublikowano: 01/12/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Wielka Bitwa Warszawska 2019 przeszła już do historii. Wczorajsza edycja była już siedemnastą z rzędu. Jak dotąd tylko trzem zawodnikom udało się zdobyć tytuł mistrzowski więcej niż raz i są to Muflon, Edzio oraz Bober, którzy triumfowali w zawodach na rymy dwukrotnie. Po jednej wygranej w całej imprezie zanotowali Rufin MC, Duże Pe, Pogo, Eskobar, Flint, Sosen, Kopek, Czeski i Szyderca. Freestyle tak samo jak rap ewoluował w trakcie ostatnich lat i tak jak w przypadku rapu, zdania na temat słuszności kierunku, w którym się rozwinął są podzielone. Pewne jednak jest jedno – bitwy freestyle’owe są niesłychanie efektowne i budzą ogromne zainteresowanie.

W finale tegorocznej edycji WBW znalazło się 8 zawodników, którzy podzieleni zostali na 2 grupy. I tak w grupie A znaleźli się Quesh, Toczek, Wueno i Spartiak, natomiast w grupie B ulokowani zostali Koro, Oset, Kurian oraz Konrad. Z pierwszej grupy wyszli Quesh oraz Toczek, natomiast z drugiej w finałach zameldowali się Koro i Oset.

W półfinałach zmierzyli się zatem Koro z Queshem oraz Oset z Wueno. W pierwszej z potyczek reprezentant Poznań Freestyle League musiał uznać wyższość będącego w fenomenalnej formie Rzeszowianina, natomiast drugą walkę półfinałową wygrał doświadczony reprezentant Łodzi, którego znakiem rozpoznawczym jest nienaganna stylóweczka. Dla wyjaśnienia – Koro wygrał z Queshem, a Oset z Wueno.

Biorąc pod uwagę zdanie publiki, finał nie był zbyt porywający i dużo atrakcyjniejszy okazał się cypher na zakończenie imprezy, w którym brylował znany ze swoim fristajlowych skillsów Mikser. Koniec końców, pas mistrza WBW 2019 wywalczył Koro, któremu serdecznie gratulujemy!

Walki finałowe tegorocznej edycji Wielkiej Bitwy Warszawskiej dostępne będą dla patronów finansowych na kanale YouTube WBWtv w przeciągu 3 dni. Na darmową publikację starć fristajlowców będziemy musieli poczekać do środy.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: