Mezo, Duże Pe i Tabb, po 21 latach, nagrali „Futbol 2024”

Opublikowano: 16/06/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Kultowy numer Mezo, Dużego Pe i Tabba „Futbol” doczekał się nowej wersji. 21 lat po premierze klasyka, trio ponownie zagłębiło się w świat piłki nożnej, dostarczając nam jego aktualizację. Co zaskakujące, utwór wylądował na kanale SBM.

Czy jest bardziej kultowy, polski numer rapowy o piłce nożnej niż „Futbol”? Nie i nawet nie zapraszamy do dyskusji. Mezo, Duże Pe i Tabb dostarczyli nam 20 lat temu kawałek, który wielu sympatyków piłki nożnej do dziś zna na pamięć. Znalazł się on na albumie Meza i Tabba „Wyjście z bloków”, który swoją premierę miał w lutym 2005. Sam numer wypuszczony został jednak już w 2003 roku.

Dziś wspomnienia wielu słuchaczy odżyły. W sieci pojawił się numer „Futbol 2024”. Mezo i Duże Pe napisali nowe zwrotki, a Tabb odpicował stary bit. Dwie dekady to szmat czasu, podczas którego w piłce nożnej sporo się pozmieniało. Zwrotki raperów doskonale to odzwierciedlają, rzucając nazwiskami zawodników, którzy za czasów pierwszego „Futbolu” nie byli jeszcze znani.

Premiera „Futbol 2024” idealnie zgrała się z dopiero co rozpoczętym turniejem Euro 2024. Biorąc pod uwagę, że Mezo i Duże Pe wspominają w nim również o naszych Orłach, numer ma spore szanse stać się hitem polskich kibiców. Co więcej, nośności z pewnością doda mu także kanał, na którym wylądował. Ku naszemu sporemu zaskoczeniu, „Futbol 2024” ukazał się na kanale SBM.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: