Fokus na „feacie” i to dwa razy

Opublikowano: 17/11/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

W tym przypadku stricte o nowościach nie może być mowy. Pierwszy z numerów udostępniony został bowiem przed miesiącem, a drugi, choć premierowo zaprezentowany wczoraj, to napisany został w roku… 2012! Dawno jednak Fokus u nas nie „gościł”, a że o dobrych rzeczach zawsze warto wspomnieć, to wspominamy.

Utwór „Czuje jak” stanowi efekt współpracy Fokusa z 5cet’em i stanowi pierwszy singiel z nadchodzącej epki producenta, materiału zatytułowanego „Szumy” zahaczającego o ambientowe i synthwave’owe brzmienia. A wiemy nie od dziś, że Smok w takich klimatach i na połamanych beatach czuje się rewelacyjnie.

Drugi z rzeczonych singli z udziałem Fokusa to numer „Plus 100 Do Lansu” autorstwa DJ Frodo. O tej „goścince” najlepiej jednak jeśli wypowie się sam współtwórca legendarnej Paktofoniki: „W 2012 popełniłem taki tekst, pod riddim od DJa Frodo, niestety wtedy nie ukazał się. Tekst podsyłałem jeszcze różnym producentom na ich zaproszenia do featów, ale był odrzucany, pewnie był zbyt wulgarny ¯\_(ツ)_/¯. Niedawno Frodo zadzwonił, czy temat jest jeszcze aktualny, a skoro był, szybko zrobiliśmy to. Także tego, na luzie, bez spiny, z dystansem. Po! PS: Solo się robi, trzaskam bity, piszę teksty”. Tym samym otrzymaliśmy również zapowiedź nowego solowego albumu Fokusa!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: