2 rocznica ś.p. Chady

Opublikowano: 18/03/2020
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Dziś, 18 marca, mija druga rocznica śmierci ś.p. Tomasza Chady. Jeden z protoplastów rapu w Polsce, który pojawił się na kultowym albumie Molesty „Skandal”, zginął w tajemniczych okolicznościach na izbie przyjęć szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Znalazł się tam po kilkudniowej hospitalizacji, po tym jak 14 marca wyskoczył przez okno z trzeciego piętra.

O życiu i śmierci Chady powstał film, który swoją premierę kinową miał 15 listopada ubiegłego roku. „Proceder” wyreżyserował Michał Węgrzyn, a wśród aktorów, poza raperem Kalim, znaleźli się Piotr Witkowski, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki i Anna Matysiak.

Na „Proceder” czekała cała rapowa Polska. Czy ekranizacja historii jednego z najbardziej znanych polskich raperów broni się? Wiedzą o tym ci, którzy udali się na film do kina. Ci, którzy przegapili kinową emisję „Procederu”, od dziś mogą to nadrobić i obejrzeć go na platformie Netflix.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: