Ab-Soul po sześciu latach wraca jako „Herbert”

Opublikowano: 15/12/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Ab-Soul po dość długiej nieobecności, następującej po wydanym w 2016 roku albumie „Do What Thou Wilt.”, wraca na scenę z gotowym już, piątym solowym materiałem. Album zatytułowany „Herbert” ukaże się jutro, a my przyglądamy się bliżej najnowszemu wydawnictwu spod szyldu Top Dawg Entertainment.

„Herbert” przerwie trwającą już ponad sześć lat ciszę ze strony utalentowanego 35-letniego rapera z Carson w Kalifornii. Dorastający tam właśnie Herbert Anthony Stevens IV na początku lat dwutysięcznych przedstawił się jako Ab-Soul. Swoimi umiejętności ściągając na siebie uwagę włodarzy niezależnego labelu TDE. Tam też wydał wszystkie swoje swoje albumu, począwszy od debiutanckiego „Longterm Mentality” z 2011 roku. A swoim imieniem natomiast zatytułował najnowszy z nich, piąty z kolei. Mający ukazać się już 16 grudnia.

Ab-Soul grunt pod wydanie albumu „Herbert” rozpoczął przygotowywać już na wiosnę. W kwietniu bowiem ukazał się sygnalizujący powrót na scenę singiel „Hollandaise”. Za produkcję tego numeru odpowiada Kal Banx, jednak finalnie kawałek nie okazał się być pierwszym zwiastunem następcy „Do What Thou Wilt.”. Za ten uznać należy zaprezentowany we wrześniu wraz z teledyskiem singiel „Moonshooter”, do którego zaproszenie przyjął Joey Bada$$. Kolejnym, udostępnionym po miesiącu zwiastunie albumu „Herbert” był pięknie brzmiący „Do Better” z gościnnym udziałem Zacari. W listopadzie natomiast na kanale Top Dawg Entertainment pojawił się trzeci premierowy numer Ab-Soula. Zatytułowany „Gang’Nem”, a nagrany w towarzystwie Fre$H’a. Tym sposobem poznaliśmy już trzech zaproszonych przez Herberta Stevensa na nowy album.

„Herbert” gościnnych występów skrywa jednak wiele więcej. Ab-Soulowi przy pracy nad piątym solowym albumem towarzyszyli bowiem także Lance SkiiiWalker, Punch, Jhené Aiko, Ambré, Russ, Big Sean, ALEMEDA oraz SiR. W aspekcie stworzenia warstwy muzycznej do łącznie osiemnastu numerów zawartych na albumie „Herbert” zawierzono z kolei takim producentom jak Sounwave, James Blake, Hit-Boy, Boi 1da, DJ Dahi i DJ Premier. Przy takiej liście zaangażowanych twórców, o żadnej zatem przypadkowości czy bylejakości mówić nie można. A jak nowy album Ab-Soula brzmi? To okaże się już 16 grudnia, kiedy „Herbert” ujrzy światło dzienne.

Ab-Soul - Herbert

Ab-Soul – Herbert

01. Message in a Bottle ft. Lance SkiiiWalker
02. No Report Card
03. Hollandaise
04. Moonshooter ft. Joey Bada$$
05. FOMF
06. Goodman ft. Punch
07. Do Better ft. Zacari
08. Gang’Nem ft. Fre$h
09. The Wild Side ft. Jhené Aiko
10. Art of Seduction ft. Ambré
11. Bucket
12. Go Off ft. Russ & Big Sean
13. Fallacy ft. ALEMEDA
14. Herbert
15. Church on the Move
16. It Be Like That ft. SiR
17. Positive Vibes Only
18. Gotta Rap

Ab-Soul - Herbert - album tracklist

Fot. główna: materiały prasowe TDE (https://txdxe.com/collections/ab-soul)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: