Abradab, Rahim i Kleszcz startują ze wspólnym projektem

Opublikowano: 17/08/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Trzej reprezentanci śląskiego rapu – Abradab, Rahim i Kleszcz udostępnili w ubiegłym tygodniu nowy, wspólny teledysk. „OBP” to już druga muzyczna propozycja tej trójki w tym roku, choć tak naprawdę 1. oficjalny singiel. Wcześniej zaserwowali fanom numer zatytułowany „Apsik”, który zapoczątkował akcję #ApsikChallenge. Premierowy utwór natomiast zapowiada album „ARKanoid”.

„Chcieliśmy stworzyć płytę między old- i newschoolem. Ja i Dab wywodzimy się rzecz jasna ze starej szkoły, Kleszcz ze swoim „horrym” stylem balansuje gdzieś na pograniczu, choć na ostatnim krążku nagranym z Opałem pokazał się w bardziej nowoczesnej odsłonie. Do tego doszły bity Viktora V, które mają ten charakter, na którym nam najbardziej zależało. Tak powstał „ARKanoid” – tymi słowami projekt przedstawił Rahim.

Singiel „OBP” wraz ze zrealizowanym przez ekipę Grube Filmy  to pierwsza oficjalna zapowiedź wydawnictwa nowego śląskiego kolektywu, który do życia powołali Abradab, Rahim i Kleszcz.

Po raz pierwszy o trio Abradab, Rahim i Kleszcz usłyszeliśmy 1-go kwietnia tego roku. Wtedy do sieci trafiło nagranie e-cyphera, w którym zmierzyli się ci zawodnicy. Numerem „Apsik” artyści zainicjowali wtedy akcję #ApsikChallenge, którą zachęcali do układania zwrotek o sposobach na spędzanie czasu w trakcie pandemii. Dziś okazuje się, że komunikat: „Nagraliśmy wspólny album ;-)” pojawiający się w ostatnich sekundach filmu nie był primaaprilisowym żartem.

Raperzy poinformowali również, że wspólna płyta pojawi się jesienią tego roku. Znajdzie się na niej 12 premierowych numerów. Bity do nich wszystkich pochodzą od Viktora V. Preorder wydawnictwa „Arkanoid” jest już dostępny w MaxFlo sklepie, a premiera albumu Abradaba, Rahima i Kleszcza przewidziana została na 1. połowę listopada 2020 roku. Okładkę i tracklistę już teraz sprawdzić możecie poniżej.

Abradab Rahim Kleszcz – ARKanoid

1. Apetyt
2. Co 3 to nie 2
3. Co tam słychać?
4. ACDC
5. Babeł
6. Szydło
7. OBP
8. Matriks
9. Kto pyta (ten pyta)
10. Małpy
11. Plac zabaw
12. Apsik

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: