Co nowego u Xzibita?

Opublikowano: 13/12/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Kto z wychowanych na hiphopie chociaż raz nie bawił się do bangerów takich jak „X” czy „Get Your Walk On” lub nie nadzierał pyska przy „Alkoholik” na jakieś z domówek na początku lat dwutysięcznych? No kto? Xzibit dostarczał niegdyś hity hurtem, a album „Restless” był wręcz nimi przepełniony! W dniu wczorajszym trzeci solowy krążek Mr.’a X to the Z obchodził 20. rocznicę premiery.

Po dwóch wcześniejszych, bardzo entuzjastycznie przyjętych solówkach Xzibita, album „Restless” skrojony został na projekt, który osiągnąć ma olbrzymi sukces. Beaty od Ericka Sermona, Rockwildera, Eminema, Soopafly’a i Dre’a, który pełnił także rolę producenta wykonawczego całego materiału. Gościnne występy Nate’a Dogga, Snoopa, KRS-One’a i wspomnianego Mathersa. I przede wszystkim sam Xzibit w roli głównej. To musiało wyjść. I wyszło! „Restless” zadebiutowało na 14. miejscu listy Billboard, w pierwszym tygodniu znajdując nabywców w gronie ponad 200 tysięcy ludzi. Ostatecznie w samych Stanach Zjednoczonych „Restless” sprzedał się w liczbie wynoszącej ponad milion kopii, co uczyniło z tego wydawnictwa największy komercyjny sukces Xzibita.

W 20. rocznicę wydania „Restless” pracę nad tym materiałem wspomina sam Xzibit, wyjaśniając jednocześnie skąd wziął się tytuł samego albumu. „Właśnie skończyłem trasę 'Up In Smoke’ i czułem się jak na szczycie świata. Nadszedł czas na nagrywanie, więc poszedłem do studia i uwolniłem całą energię, którą zgromadziłem w ciągu dwóch lat koncertowania, nagrywając z najlepszymi. Kiedy skończyłem nagrywać, próbowaliśmy wymyślić tytuł albumu, Dre zobaczył tatuaż na moim karku, na którym napisane jest 'Restless’ i powiedział, że tak powinienem nazwać album. Mr. Cartoon zrobił ten tatuaż i nie przypuszczałem, że okaże się to tytułem doświadczenia zmieniającego życie. 20 lat temu ukazał się ten album i zmienił moje życie. Dziękuję za miłość, dziękuję za wsparcie. Cieszę się, że podobało wam się to tak samo jak mi” – wyczytać możemy w specjalnym oświadczeniu Alvina Joinera, wydanym z okazji okrągłej rocznicy premiery albumu „Restless”.

Z okazji 20-lecia albumu „Restless” na stronie www.restless20.com wystartowała sprzedaż merchu związanego z najsłynniejszym albumem Xzibita. Na tej samej stronie obejrzeć możecie także specjalnie przygotowaną wspominkową galerię zdjęć obejmującą fotografie z okresu nagrywania tego krążka.

Co jeszcze dzieje się u Xzibita? Przed dwoma dniami ukazał się kolejny już klip promujący nowy album ekipy Serial Killers, którą nasz bohater tworzy wraz z B-Realem oraz Demrickiem. Wydany w październiku krążek „Summer Of Sam” stanowi najbardziej zaangażowany społecznie materiał Seryjnych Zabójców, a zobrazowany teledyskiem numer tytułowy jest tego krążka najlepszą wizytówką. Czy coś więcej? W przygotowaniu jest także zapowiadane już trochę czasu nowe solo Xzibita. Wiemy już, że krążek ukazać ma się pod tytułem „King Maker”. Szczegółów ani daty premiery jednak nadal nie poznaliśmy.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: