DJ Pstyk i Kidd połączyli siły

Opublikowano: 16/04/2021
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

2021 wydaje się, jak dotąd, być dobrym rokiem w polskim rapie. Płytę wydał Mielzky, Knap, dzisiaj wydał Kosi, a nowy krążek zapowiedział wczoraj Mes. Do tego grona dołączają DJ Pstyk i Kidd jako Pstykidd.

Obydwaj hip-hopowcy nie próżnowali w ostatnim czasie. Kidd pod koniec czerwca zeszłego roku wypuścił „Rytuały przejścia”, nagrane w całości na bitach BROKN FLWRS. Z kolei Pstyk może pochwalić się beattape’em „Totoro” z marca tego roku i zeszłorocznym albumem instrumentalnym „Pstyk And His Mysterious Stories”. A teraz okazuje się, że Pstyk i Kidd jako Pstykidd nagrali wspólnie EP, a pierwszy i jedyny singiel z niego jest już w sieci.

Duet Pstykidd swój album nosi nazwę „Treasure Chest”. Za jego mix natomiast odpowiedzialny jest DJ Haem. Całość liczy 6 pozycji, a wśród gości pojawią się Faczyński, Kościey, Esdwa, DJ Te, DJ Ace i Pongu na basie. Na kanale YT skwerorg znaleźć możemy promujący EP’kę numer „Goonies”, inspirowanego filmem z 1985 o tym samym tytule.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery materiału. Wiemy natomiast, że „Treasure Chest” fizycznie wyjdzie w formie kaset magnetofonowych w limitowanym nakładzie 150szt. Ich ukazania się spodziewać możemy się w okolicach przyszłego miesiąca. „Kasety powinny być jakoś w maju, robię wszystko sam więc proszę o wyrozumiałość. Co do CD, będzie jak się kaseta zwróci. Elo” – sygnalizują Pstyk i Kidd. Zamówienia do 16. kwietnia składać możecie wysyłając maila na adresem tasmypstyk@gmail.com, w treści podając ilość zamawianych sztuk. Koszt jednej kasety to 55zł (45zł z odbiorem osobistym we Wrocławiu).

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: