W.E.N.A. odchodzi w niepamięć?

Opublikowano: 25/10/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

„To, co jest ważne jednego dnia, następnego staje się nieistotne, bezużyteczne. Nic nie zostaje na dłużej” – to fragment przesłania, które W.E.N.A. zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Manifest pojawił się kilka dni po tym, jak raper wyczyścił zawartość wszystkich swoich profili w mediach społecznościowych.

Wideo Wudoe to refleksja dotycząca specyfiki naszych czasów. Wszystko, co nas otacza jest tymczasowe. Sprawy ważne, następnego dnia okazują się nieistotne. Uczucia, emocje, relacje międzyludzkie zostały zdegradowane do poziomu błahych i tymczasowych fascynacji. W poniższym video sprawdzić możecie, jak W.E.N.A. postrzega zbiorową koncepcję niepamięci.

 

Cała akcja związana ze zjawiskiem niepamięci rozpoczęła się w piątek 20 października, kiedy to W.E.N.A. opublikował fragment nowego utworu. Zamieszczone na facebookowym profilu wideo zniknęło po godzinie. Razem z nim wykasowane zostały pozostałe treści publikowane przez rapera na przestrzeni ostatnich lat. Wyczyszczone zostały również instagramowy profil Wudoe oraz kanał na YouTube. Przestała funkcjonować oficjalna strona rapera, natomiast z kanału wytwórni Aptaun zniknęły odsłuchy płyt „Wyższe dobro”, „Dalekie zbliżenia” i „Nowa ziemia”.

Tym gestem W.E.N.A. chciał dosadnie pokazać, jak ulotne są dzisiaj wszystkie sprawy, które w różnych momentach sprawiają wrażenie najważniejszych na świecie. W natłoku informacji trudno zauważyć subtelne komunikaty. Na Facebooku co minutę publikujemy 510 000 komentarzy, 293 000 wpisów i 136 000 zdjęć. Z social media czerpiemy informacje o sobie nawzajem. Kiedy ktoś przestaje pisać, zapominamy o nim.

Pełny manifest Wudoe:

„Żyjemy w czasach wzmożonej i nadmiernej konsumpcji, szybko zużywających się i niskojakościowych dóbr. To, co jest ważne jednego dnia, następnego staje się nieistotne, bezużyteczne. Nic nie zostaje na dłużej. Gonimy za trendami, próbujemy za wszelką cenę nadążyć za modą. W tym wyścigu nie ma miejsce na uczucia, emocje i refleksje. Jednocześnie zapominamy o podstawowych wartościach, tych, które od zawsze próbowałem przekazać za pomocą muzyki. Zapominamy o drugim człowieku. Relacje mają termin ważności. Ludzie kochają Cię, kiedy odnosisz sukcesy, zapominają o Tobie, kiedy milczysz. Dalej oddychasz, ale Twojego oddechu nikt nie słyszy. Przestajesz istnieć. Pamiętasz, skąd pochodzisz? Wiesz, gdzie są Twoje korzenie? Kim byłeś? Kim jesteś? Kim się stałeś? Potrafisz otworzyć szeroko oczy i to sobie przypomnieć?”

W.E.N.A. tworzy od końca lat 90. Jego ostatni album to wydany w 2013 roku krążek „Nowa ziemia” oraz EP-ka „Monochromy” z 2015 roku.

źródło: materiały prasowe
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: