Hip Hop Kemp – line up zapełnia się!

Opublikowano: 23/04/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Poszerza się z każdym piątkiem lista wykonawców jacy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu Hip Hop Kemp. Kolejna odsłona to ponownie oczko do wszystkich festiwalowiczów, którym bliższe jest klasyczne brzmienie rapu.
A jeżeli chodzi o hiphop w najczystszej postaci to skład Main Source jest jego najlepszym przykładem! Chociaż zespół stworzony przez braci Sir Scratch’a i K-Cut oraz Large Professora nagrał jedynie dwa albumu, wywarli oni ogromny wpływ na szereg raperów i producentów, a krążkiem „Breaking Atoms” na stałe zapisali się na kartach hiphopu i muzyki ogólnie. Teraz zagrają na kempowej scenie by przypomnieć wszystkim jak brzmi prawdziwy, korzenny rap!

Hip Hop to cztery elementy. Turnatablism jednym z nich. Nie zapominają o tym organizatorzy czeskiego festiwalu i zapraszają na jego scenę djskie trio Waxolutionists. Turnatablistyczny skład z Austrii już od ponad 20 lat tworzą klasycznie brzmiące produkcje, a grane przez nich koncerty to prawdziwie energiczne show łączące rap, funk, jazz oraz gamę innych, zaskakujących brzmień i dźwięków. Na czarnych płytach oczywiście.

Jeżeli chodzi o artystów reprezentacyjnych podejście do rapu bardziej nowoczesne, ale jednocześnie nie zapominających o jego korzenia doskonałym przykładem może być Ten Typ Mes. Jeden z bardziej uzdolnionych i otwartych muzycznie polskich raperów ponownie będzie miał możliwość zaprezentowania się publiczności na Kempie. Mesa i jego Alkopoligamii raczej nikomu przedstawiać nie trzeba, pewni możemy być również tego, że zagrany z bandem koncert rozpali kempową scenę!

Ostatnim ogłoszonym tego piątku wykonawcą jest reprezentujący Nowy Jork Deca. Jak wyczytać możemy w festiwalowym opisie artysty: „prawdziwy talent czystej wody wprost z Denver. Jego naturalne predyspozycje do storytellingu i niewymuszone flow podbiją Wasze serca i zawładną playlistami na długi czas!” Pozostaje nam koniecznie sprawdzić jak wkraczający w rapową branżę Deca zaprezentuje się na scenie w Hradec Kralove.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: