Jay-Z i Diddy najbogatszymi hiphopowymi artystami!

Opublikowano: 11/05/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Z niewielką przewagą Puffa. O jakieś 10 milionów dolarów… Magazyn Forbes ponownie zajrzał w portfele najbardziej zamożnych graczy w rapowej branży i sporządził listę tych, którzy hajsu przytulili najwięcej.
Co prawda lista ta od kilku lat nie zmienia się tak bardzo i jej w niej jedynie pięć pozycji, ale spójrzmy.
Diddy 820 milionów dolarów, Jay 810 mln, Dr. Dre 740 mln, Birdman 110 mln i Drake 90 milionów dolców! Przewaga pierwszej trójki nad Birdmanem i Drizzym jest co tu nie dużo nie mówić, miażdżąca! Ale nie ma się co temu dziwić patrząc na zakres działalności i ilość prowadzonych biznesów przez najbogatszych hiphopowców. Hova znacząco powiększył swoją fortunę poprzez wykupienie przez należącą do niego firmę Project Panther Bidco Ltd. serwisu streamingowego Tidal. Ten biznesowy manewr zwiększył majątek Shawna Cartera o jakieś 30%. Dodajmy do tego dochody z działalności wytwórni Roc Nation oraz zyski ze sprzedaży szampana Armand de Brignac (Ace of Spades). Miejsce Jaya-Z na drugim miejscu podium Forbesa mogło bardzo zaskoczyć Dr. Dre, który zaliczył spadek zaliczył pierwszy raz od 2014 roku. Portfel producenta z Compton najbardziej zasiliła sprzedaż w 2014 r do Apple założonej przez niego oraz Jimmiego lovine firmy Beats by Dre. Dodajmy, że transakcji dokonano za 3 miliardy dolarów! Status najbogatszego człowieka w świecie hiphopu od lat należy jednak do jednej i tej samej osoby – Puffa Daddiego! Szef Bad Boy Records prowadzi i prowadził bardzo liczne interesy zarówno muzyczne jak i pozamuzyczne. Założył telewizję Revolt, bardzo duże zyski czerpie  ze sprzedaży francuskiej wódki Cîroc, produkowanej w Meksyku DeLeon Tequila oraz wody Aquahydrate. A to tylko część prowadzonych przez Seana Combsa interesów…
Na zakończenie prezentujemy Wam zamieszczone na Instagramie przez Diddiego wspólne zdjęcie dwójki najzamożniejszych ludzi w świecie hiphopu z  bardzo motywującym podpisem!

https://www.instagram.com/p/BT60MPUDb1i/

 

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: