Na Kempie będzie problem! I nie tylko!

Opublikowano: 07/04/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

A raczej PRO8L3M, czyli duet Oskar i Dj Steez są drugim ogłoszonym zespołem z naszego kraju jaki wystąpi w tym roku na czeskim festiwalu Hip Hop Kemp. Autorzy jednego z najmocniejszych debiutów na polskiej rapowej scenie w ostatnich latach. Goście, którzy dwoma mikstejpami zagarnęli sobie uwagę większości słuchaczy rapu w naszym kraju, a wydanym w zeszłym roku legalnym album ugruntowali swoją pozycję na scenie, stając się jednym z jej ciekawszych objawień. Po czterech latach działalności raczej nie trzeba ich bardziej przedstawiać, za to można mieć pewność, że PRO8L3M rozniesie kempową scenę!

Drugim ogłoszonym artystą, a raczej artystką, jest pochodząca z Newark Rah Digga! Członkini dowodzonego przez Busta Rhymes’a Flipmode Squad, autorka takich hitów jak „Imperial” czy „Break Fool”, przez magazyn XXL uznana za „one of rap’s most prominent women MCs”. Jednym zdaniem, nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszej kobiecej reprezentacji na tegorocznym Hip Hop Kempie! Rah Digga w Hradec Kralove wystąpi w towarzystwie zyskującej coraz większe uznanie, pochodzącej z Los Angeles, raperki i wokalistki Lyric Jones.

Oprócz wyżej wymienionych do tegorocznego line-up’u Kempu tradycyjnie już dołączył słowacki Kontrafkt! Dowodzony przez Rytmusa zespół występuje na tym festiwalu co roku i raczej ich obecność nikogo już nie zaskakuje. Większą niespodzianką dla większości kempowiczów byłby raczej brak Kontrafaktu w koncertowej rozpisce. Jedno jest pewno, Rytmus i spółka na pewno zapewnią energetyczny i widowiskowy koncert i rozkręcą wszystkich zebranych pod sceną przed headlinerami tegorocznej edycji. A jako, że „JBMNT” (whoop, whoop) znają wszyscy, my przypominamy Wam inny banger Kontrafaktu.

Tą piątkową odsłonę zamyka pochodzący z Niemiec duet Slowy & 12Vince. Pozycja ta powinna zwrócić uwagę wszystkich miłośników klasycznego boom-bapu oraz jazzujących sampli, które stanowią muzyczne tło dla emocjonalnych tekstów, w które w przeważającej mierze stanowią storrytellingi. Slowy & 12Vince powracają na kempową scenę po trzech latach ze świeżym materiałem z niedawno wydanego albumu „Undercover Blues”.

źródło: hhk.pl
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: