KRS-One i DJ URE gościnnie w singlu duetu asthma/Młody

Opublikowano: 28/09/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Miłe zaskoczenie! Debiutujący obecnie młody asthma jest kolejnym raperem z Polski, któremu legendarny KRS-One dograł się do kawałka. Efektem jest numer „never forget”, do którego powstania znacznie przyczynił się producent Młody. Odpowiedzialny za brzmienie tego utworu, jak i całego albumu „manifest”.

Zacznijmy zatem od początku. KRS-One w 2017 roku wydał album „The World Is MINE”, za którego brzmienie w połowie odpowiadał właśnie nasz rodak Młody. Sytuacja powtórzyła się w roku ubiegłym i beatmaker ze składu Heavy Mental ponownie podrzucił założycielowi Boogie Down Productions beaty na znaczną część płyty „Between Da Protests”. Pomiędzy tymi albumami natomiast producent z Polski wydał swoją „Lekcję WOS-u”, na której autor „Sound of da Police” udzielił się również. W tym roku natomiast Młody odpowiedzialny jest za całościową produkcję zbliżającego się debiutu asthmy. Gościnny udział w promującym to wydawnictwo singlu „never forget” można zatem uznać za pewną formę rewanżu ze strony KRS-One’a.

Chociaż bardziej w tym przypadku należy mówić o zaszczycie, którego dostąpił asthma. Nie każdy bowiem ma szansę nagrać numer z legendarnym The Teacha. A już tym bardziej młody raper z Polski. Współautorowi zbliżającego się „manifestu” jednak się to udało. Co więcej, asthma w kawałku „never forget” wychodzi ze swojej strony komfortu i przerzuca się na język angielski. Rezultat spotka się pewnie z różnymi ocenami słuchaczy. Na pewno jest to jednak spory ukłon dla samego KRS-One’a. Sam numer to z kolei kawał porządnie brzmiącego rapu, który swoimi cutami i scratchami uzupełnił DJ URE. Klimat singla „never forget” dodatkowo buduje również brudny, oldschoolowy teledysk autorstwa grupy VOLNI.

asthma, przy okazji publikacji singla „never forget” z gościnnym udziałem KRS-One’a, podzielił się również tracklistą nadchodzącego „manifestu”, uzupełnioną już o zaproszonych na płytę gości. Dowiadujemy się z niej, że Kris Parker i DJ URE to nie jedyni goście na przygotowanym wraz z Młodym albumie. Znajdzie się na nim bowiem, między innymi, interesujący posse-cut, tytułowany „manifest”, który wspólnie nagrali Mada, Ryfa Ri, Mlody Leszcz, Jhn, DJ URE, Rak Raczej, Prykson Fisk, Floral Bugs i Bober. Premierę albumu zaplanowano na 22 października. Preorder wydawnictwa znajdziecie w sklepie labelu Def Jam Recordings Poland.

asthma/Młody – manifest

1. asthmatic
2. motobomba ft. DJ URE
3. never forget ft. KRS-One, DJ URE
4. shut the fuck up ft. FALCON1
5. ostatnia mila ft. Kacha
6. reset
7. transmisja
8. duchowa rewolucja
9. manifest ft. Mada, Ryfa Ri, Mlody Leszcz, Jhn, DJ URE, Rak Raczej, Prykson Fisk, Floral Bugs, Bober
10. the system is fallin ft. DJ URE

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: