„Kto ma wiedzieć ten wie”, że wyszedł nowy Ghettopop

Opublikowano: 10/07/2023
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Nowy Ghettopop miał swoją premierę wczoraj. Klarenz i Mario Kontrargument zaatakowali nowym materiałem, który, zgodnie z oczekiwaniami, zaskakuje, prowokuje i bawi. Całość dostępna jest w serwisach streaming’owych.

„Kto ma wiedzieć ten wie” – taki tytuł nosi nowy album Ghettopop. Jeśli ktoś siedział przez ostatnie lata w piwnicy, przypominamy, że za projektem tym stoją Mario Kontrargument oraz Klarenz. Duet ma już na koncie wspólną płytę. Mowa tu o wypuszczonym w 2019 roku albumie „Ghettopop”, który w porównaniu do reszty sceny był czymś totalnie świeżym i abstrakcyjnym.

Ghettopop oscyluje na subtelnej granicy pomiędzy powagą, a absurdem. W zasadzie ciężko momentami wyczuć, co jest na prawdę, a co jest swego rodzaju konwencją, którą przybrali Klarenz i Mario. Na „Kto ma wiedzieć ten wie” nie brakuje ironii wycelowanej w społeczeństwo, ale także scenę rapową. I nawet jeśli ktoś pokusiłby się o stwierdzenie, ze projekt ten to cyrk na kółkach, to zdecydowanie jest to cyrk na kółkach, miażdżący poziomem rapu znaczną część mainstream’u. Jeśli zaś chodzi o warstwę muzyczną, Mario zadbał o to, żeby nie było nudno. Mamy tu przelot od klasyki po nową, aczkolwiek niesztampową i dość eksperymentalną, nową szkołę.

Album Ghettopop „Kto ma wiedzieć ten wie” miał swoją premierę 9 lipca. O fizycznym wydaniu albumu nie ma, póki co żadnych informacji.

Ghettopop – Kto ma wiedzieć ten wie

1. KMWTW
2. We the new slaves
3. Pato place
4. Wuja Clan
5. NPC
6. ZAiKS
7. Byliśmy kiedyś w Warszawie
8. Chill Pill 2
9. Nie serniczek
10. Na szczycie gury

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: