Memphis Bleek wraca do gry i prezentuje „Durag Bleek”

Opublikowano: 19/06/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Memphis Bleek zaprezentował pierwszy od kilku lat singiel. Po niespełna dwóch dekadach wracając zarazem do najkorzystniejszej dla siebie muzycznej współpracy. Producentem puszczonego wraz z klipem numeru „Durag Bleek” jest bowiem Just Blaze, a w samym teledysku zamieszczono nawiązania do czasów aktywności w Roc Nation.

Memphis Bleek premierę ostatniego studyjnego album, „534”, świętował w 2005 roku. Od tego czasu wydający pod szyldem Roc-A-Fella raper z Brooklynu wypuścił kilkanaście mixtape’ów, do piątego oficjalnego solo jednak się nie zabierając. Być może właśnie się to zmieniło, gdyż Memphis Bleek przed kilkoma dniami zaprezentował singiel „Durag Bleek”, przy którego tworzeniu ponownie połączył siły z Just Blaze’em, co ostatni raz miało miejsce na wspomnianym, ostatnim albumie rapera. Just Blaze natomiast miał dość spory wpływ na karierę Bleeka, poprzez regularne dostarczanie raperowi swoich hitowych produkcji już od drugiej solówki. Miło zatem niemalże po dwudziestu latach usłyszeć ponownie numer, pod którym wspólnie podpisali się Memphis Bleek i Just Blaze. Dodatkowo zobrazowany teledyskiem, w którym zamieszczono retrospekcyjne ujęcia z czasów, gdy Memphis Bleek jako protegowany Jay’a-Z rozkręcał swoją karierę.

A czy „Durag Bleek” zwiastuje kolejny album Memphisa w Roc Nation? Wskazują na to zamieszczony przez samego Bleeka opis „#RocSolid” oraz „Roc4Life”. Na konkrety musimy jednak poczekać.

(Fot. główna – kadr z video „Durag Bleek”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: