Mihaszi i Łona odradzają „Blurb”

Opublikowano: 04/12/2021
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Rapu niosącego wartościowe przesłanie jest na pewno mniej niż kiedyś, jednak wciąż powstaje. Najlepszym przykładem na to jest najnowszy numer Mihasziego, „Blurb”, do którego białostocki raper zaprosił jedną z ikon naszej sceny rapowej – Łonę.

Fajnie sobie pooceniać innych ludzi bez lepszego poznania ich, co? Ego pompuje się wtedy do gigantycznych rozmiarów, bo przecież my jesteśmy od nich inni, lepsi. A tak naprawdę jest to paskudna cecha, nad którą każdy z nas powinien pracować w celu wyzbycia się jej. Bo chyba warto nie oceniać żeby kiedyś samemu nie zostać krzywdząco ocenionym, prawda?

W czwartek Mihaszi udostępnił swój najnowszy singiel, zatytułowany „Blurb”. Jak mówi Wikipedia, blurb to „rekomendacja lub krótkie streszczenie utworu, umieszczane najczęściej na tylnej stronie okładki i/lub obwoluty książki lub płyty DVD”. Blurb, który zdarza nam się stosować wobec innych ludzi, często jednak z rekomendacją wiele wspólnego nie ma. Żeby poczuć się lepsi, oceniamy ludzi w sposób negatywny, choć nasza ocena bywa oparta na bardzo słabej czy wręcz zerowej wiedzy na czyjś temat.

O tym właśnie jest „Blurb”, nagrany na bicie Foxsa. Gościnnie Mihaszi zaprosił do numeru jedną z ikon naszej sceny rapowej – Łonę. Co ciekawe, zwrotka gospodarza nie bez powodu dotyczy konkretnie oceny mieszkańców Indii. Białostoczanin opowiada o kulisach napisania numeru:

„Tekst do „Blurb” napisałem na lotnisku w Indiach, podczas jeden z moich podróży do tego kraju. Samolot był opóźniony, a ja akurat miałem kartkę, długopis i wenę. Poznając coraz bliżej indyjską rzeczywistość zacząłem spoglądać na inne kultury z większym zrozumieniem i właśnie o tym jest ten tekst”

Mihaszi ft. Łona, „Blurb”, w serwisach streamingowych.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: