Miuosh powraca z solowym albumem

Opublikowano: 15/06/2023
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Jeden z najpopularniejszych niegdyś raperów w kraju powraca z solowym albumem. Dziś w sieci pojawił się singiel „Nikt”, którym Miuosh zapowiada płytę „Początek”. Jednocześnie ruszył preorder albumu oraz start sprzedaży biletów na koncerty z trasy „Początek kosmosu”.

Był taki czas, kiedy Miuosh absolutnie królował w statystykach, jeśli chodzi o Polską scenę. Sold out’y na koncertach, złote i platynowe płyty, gigantyczne wyświetlenia w serwisach streaming’owych. Stopniowo jednak raper szedł w coraz bardziej alternatywną stronę, a środowisko zdawało się wypierać go na margines sceny. Ostatnie lata minęły Miuoshowi już stricte na graniu z grupą symfoniczną Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Dziś, po prawie 4 latach od poprzedniego solo, Miuosh powraca już bez akompaniamentu orkiestry. Na kanale FandangoRecordsTV pojawił się dziś pierwszy singiel z jego nadchodzącego albumu. „Nikt”, z gościnnym udziałem Piotra Zioły, zapowiada krążek „Początek”. Za wyprodukowanie tego refleksyjnego utworu odpowiedzialny jest sam Miuosh. Czy wyprodukował on także resztę kawałków z płyty? Zgadujemy, że tak, gdyś udostępniona tracklista „Początku” nie posiada informacji o producentach. Dowiadujemy się z niej natomiast, że gościnnie, oprócz Piotra Zioły, znaleźli się na albumie także Natalia Szroeder oraz Błażej Król.

Z nowym albumem Miuosh wyruszy w trasę koncertową, która rozpocznie się 15 października bieżącego roku. Artysta odwiedzi 9 miast, a będą to Bielsko-Biała, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Poznań, Kraków, Łódź, Toruń oraz Warszawa. Bilety na trasę można już nabywać w serwisie eBilet.

Premiera albumu Miuosha „Początek” zaplanowana jest na 15 września. Preorder wydania fizycznego zamówić można w sklepie Fandango Records.

Miuosh – Początek

  1. ONE
  2. WRZESIEŃ
  3. HARMONIA
  4. POCZĄTEK
  5. NIKT feat. Piotr Zioła
  6. ŻURAWIE feat. Natalia Szroeder
  7. ZOSTAĆ feat. Błażej Król
  8. KOSMOS
  9. PSALM
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: