Nie żyje Chucky Thompson, producent z Bad Boy Records

Opublikowano: 10/08/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Niestety napisać musimy to po raz kolejny. To nie jest dobry rok dla hip-hopowej kultury. Dowiadujemy się bowiem o śmierci kolejnego zasłużonego dla rapu twórcy. W wieku 53 lat odszedł Chucky Thompson, uznany w świecie muzyki producent związany z Bad Boy Records od początków działalności, jeden z Hitmenów.

Carl „Chucky” Thompson urodził się 12 lipca 1968 roku w Waszyngtonie. Muzyczne pierwsze kroki stawiał w zespole go-go Chucka Browna The Soul Searchers. Na początku lat 90-tych natomiast do Chucky’ego Thompson odezwał się Puff Daddy. Po zwolnieniu z wytwórni Uptown Records zakładał on właśnie własną pod nazwą Bad Boy Records, a Chucky stał się jednym z The Hitmen. I rozpoczął swoją karierę. Należy bowiem zaznaczyć, że Chucky Thompson odpowiedzialny był za brzmienie sporej liczby hitów spod szyldu Bad Boy Records. I nie tylko!

Zaczęło się od podkładu na debiut Ushera, ale to akurat najmniej istotne. Pierwszym bowiem wielkim hitem, który Chucky Thompson wyprodukował był singiel Notoriousa B.I.G., a konkretnie nieśmiertelne „Big Poppa”! W tym samym 1994 roku Thompson stworzył całą warstwę brzmieniową albumu „My Life”, drugiej płyty Mary J. Blidge, za którą wokalistka otrzymała nominację do nagrody Grammy w kategorii Best R&B Album. Sukces ten spowodował, że „Chucky” Thompson stał się rozchwytywaną postacią właśnie w świecie R&B. Pracował przy albumach, między innymi, Total, Faith Evans, Mariah Carey czy Lil’Mo. Jednym z najważniejszych beatów, które wyszły spod rąk Chucky’ego Thompsona był ten przygotowany dla jednego MC z Queensbridge.

Zgadza się! Raperem tym jest oczywiście Nasir Jonesem. Numerem Nasa, przy którego produkcji udział brał Chucky Thompson był natomiast „One Mic”. Tak jest! To właśnie Chucky wyprodukował ten niesamowity beat, na którym Esco nagrał jeden ze swoich najlepszych kawałków, stanowiących jednocześnie trzeci singiel promujący „Stillmatic”! A to przecież zaledwie mikroskopijny wycinek dorobku Chucky’ego Thompsona! R.I.P. Chucky!

Chucky Thompson zmarł w nocy 9 sierpnia wskutek powikłań po zarażeniu koronawirusem. Smutną informację o śmierci producenta jako pierwszy przekazał natomiast Young Guru, również producent, którego talent odkrył właśnie Carl „Chucky” Thompson.

„There is nothing I can write that will take away this pain. I have to say RIP to my mentor, my big brother, the man who changed my life forever. You were the kindest person the world has ever seen. You were the most gifted musician I have ever been around”

Young Guru

https://www.instagram.com/p/CSXItlfL4Zg/
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: