Nizioł w przyszłym tygodniu wyda „Owoc Żywota”

Opublikowano: 22/11/2019
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Za równy tydzień Nizioł wypuści swój najnowszy longplay. Materiał zatytułowany został „Owoc Żywota”, a wśród na tym wydawnictwie, oprócz m.in. Palucha, Bilona i Kaliego uświadczymy także Havoca z Mobb Deep oraz Big Noyda!

Przeszło dwa lata od ostatniego wydawnictwa, posiadający w dorobku 3 złote płyty, Nizioł wraca z bardzo mocnym rapowym albumem „Owoc Żywota”. Założyciel Banita Records oraz marki odzieżowej Banita Wear przygotował dla fanów szesnaście (w wersji deluxe osiemnaście) zróżnicowanych brzmieniowo kawałków, którymi w charakterystyczny dla siebie sposób opisuje ostatnie dwa lata swojego życia. Jeśli chodzi o treść, fani otrzymają liryczne combo, gdzie uliczny, nierzadko gorzki storytelling, przeplata się z pozytywnymi obserwacjami szczęśliwej głowy rodziny. Cały album został napisany i nagrany pod czujnym okiem Szweda w Hemp Studio w Warszawie. Szwed SWD odpowiedzialny jest także w dużej mierze za warstwę muzyczną krążka. Po jednym beacie dorzucili także Flame oraz Mordix. Wśród pozostałych gości zaproszonych na „Owoc Żywota” uświadczymy natomiast Hinola Polska Wersja, Kaczego Proceder, reprezentantów Dixon37 w osobach Kafara i Resta oraz Bonusa RPK. Najnowszy album Nizioła, jak dotąd, promowany jest czterema singlami wraz z teledyskami. Najnowszym z nich jest „Siła”, w nagraniu którego udział wzięli także TPS ZDR i Bilon. Wcześniej ukazały się „Głos”, „Pozytyw” i „Ja tam cisnę na turystę”.

Nagranie albumu „Owoc Żywota” poprzedziła wydawnicza przerwa rapera spowodowana mocno dramatycznymi wydarzenia, o których opowiedział sam Nizioł: „Pod koniec lutego 2018 roku doszło w Leicester do wybuchu w budynku, w którym mieścił się polski sklep – na skutek tego wydarzenia śmierć poniosło 6 osób, a o tragedii mówiły media całego świata. Tuż obok znajdował się lokal, w którym mieścił się mój sklep, a co ważniejsze – studio nagraniowe, które pomógł mi zbudować mój przyjaciel Szwed SWD (Hemp Gru). W wyniku zawalenia całej kamienicy i gaszenia powstałego pożaru pomieszczenie zostało zalane. Do studia mogłem wrócić dopiero po 2 miesiącach: okazało się, iż straciłem większość rzeczy, które szykowałem na nowy album – bity, teksty, całe numery. Było to dla mnie bardzo trudne doświadczenie, czułem jakby ktoś mi podciął skrzydła, dlatego potrzebowałem odpoczynku i spokoju. Po prawie dwóch latach zatęskniłem za muzyką, wrócił głód pisania tekstów – efektem tego jest właśnie „Owoc Żywota”. Tracklistę nowego albumu Nizioła znajdziecie poniżej, w przedsprzedaży krążek zakupić możecie w tym miejscu, a premiera już 29-listopada.

Nizioł-Owoc-Żywota-okładka

Nizioł – Owoc Żywota

1. Ja tam cisnę na turystę – ft. DJ Shoodee; prod. Szwed SWD
2. Siła – ft. TPS ZDR, Bilon Hemp Gru; prod. Szwed SWD
3. Bezsens – ft. DJ Gondek; prod. Szwed SWD
4. Pozytyw – ft. Hinol Polska Wersja; prod. Szwed SWD
5. Bądź pewien – prod. Szwed SWD
6. To w moim interesie – ft. Kaczy Proceder, Murzyn ZDR/Syndykat, DJ Gondek; prod. Szwed SWD
7. Reality – ft. Havoc Mobb Deep, Big Noyd, DJ Shoodee; prod. Szwed SWD
8. Próba – ft. DJ Gondek; prod. Szwed SWD
9. Nowa energia – prod. Szwed SWD
10. Głos – ft. Marlena Patynko; prod. Szwed SWD
11. Puzzle – ft. Paluch, Jav Zavari; prod. Szwed SWD
12. Błędy – ft. Kafar Dixon37, Rest Dixon37, Veira; prod. Flame
13. Świr paletka – ft. DJ Gondek; prod. Szwed SWD
14. Co by było gdyby – ft. Sadoch, Bonus RPK; prod. Szwed SWD
15. Przykre – prod. Szwed SWD
16. BHP – ft. Kali; prod. Szwed SWD
17. Wpływ – prod. Mordix

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: