ONYX wrócił do „1993” na beatach Stasevicha, producenta z Ukrainy

Opublikowano: 28/02/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Onyx Is Back! Co prawda, Sticky Fingaz i Fredro Starr na dłużej nigdzie nie zniknęli, aktywnymi będąc cały czas, od wczesnych dziewięćdziesiątych. I właśnie do początków swojej działalności krzykacze z Queens odwołują się na swoim najnowszym albumie „1993”. A słyszalnie pomógł im w tym pochodzący z Ukrainy producent Stasevich.

W ostatnich latach można odnieść wrażenie, że Sticky Fingaz i Fredro Starr zaczęli lekko rozmieniać się na drobne. Od 2018 roku i albumu „Black Rock”, kolejne płyty ONYX ukazują się rok w rok, budząc przy tym coraz mniejsze zainteresowanie ze strony mediów. Nie zmienia to jednak faktu, że wśród słuchaczy, autorzy „Bacdafucup” nadal cieszą się niemałą popularnością. A najlepiej niech świadczy o tym blisko milion obserwujących miesięcznie na samym jedynie Spotify.

Wracając do najnowszego wydawnictwa spod szyldu ONYX oznaczonego tym charakterystycznym logo. Zatytułowane zostało „1993” i tytuł ten bezpośrednio odnosi się do wspomnianego debiutu zespołu z, a jakże, 1993 roku. Jest to zaraz najbardziej znany albumów jednego z bardziej oryginalnych, hardkorowych zespołów z Nowego Jorku. I to właśnie z tej płyty pochodzą takie klasyki jak „Slam”, „Onyx Is Here” czy „Throw Ya Gunz”. I ten mocny, znany z „Bucdafucup”, bezkompromisowy klimat, przysparzający ONYX setki tysięcy fanów na całym świecie, Sticky Fingaz i Fredro Starr przypomnieć chcą swoim najnowszym albumem. Stąd też tytuł „1993”.

W powrocie do „starego”, ubranego w czarne hoodies i timberlandy, stylu ONYX pomóc miał natomiast pochodzący z Ukrainy producent o ksywie Stasevich. Beatmaker zapewnił mocne, dudniące i mroczne podkłady, Sticky i Fingaz natomiast zrobili resztę. Nie pisząc przy tym żadnego tekstu! “We didnt write any lyrics on this album, this is a vibe” – oznajmili bowiem raperzy. A nagranie całego albumu „1993” zajęło im zaledwie 24 godziny i zakończyło się podczas jednej tylko sesji studyjnej. Budzić może to jednak lekkie obawy wobec jakości dziesiątej płyty ONYX. Jak zatem prezentuje się „1993”? Tego dowiemy się już w najbliższy piątek. Premierę nowego albumu Fredro Starr i Sticky Fingaz zaplanowali bowiem właśnie na 4-go marca.

Pierwszy singiel zwiastujący „1993”, czyli przedstawiony wraz z klipem numer „BO! BO! BO!”, brzmi całkiem obiecująco. Oczywiście, jeśli lubimy ten hardcore’owy klimat fryzjerów, którzy zanim rozpoczęli karierę w rap grze, pracowali w Nu Tribe Barber Shop na Jamaica Avenue w Queens. A co jeszcze Fredro Starr i Sticky Fingaz przygotowali na nowy album ONYX? Tego dowiecie się z zamieszczonej poniżej tracklisty płyty „1993”.

Onyx-1993-album-cover-art

Onyx – 1993

01 . Ruff & Rugged (Intro)
02 . Fight Da Power
03 . Heads Up
04 . Just Slam
05 . Skeemin Inda Hood
06 . Bo! Bo! Bo!
07 . Run
08 . Ruff & Rugged
09 . United We Slam
10 . Wild Child
11 . RuffNeck
12 . MF Hip Hop
13 . Open Up

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: