Peja wita w „Richtown”

Opublikowano: 18/12/2020
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Posse cut to dość rzadka, ale niezwykle atrakcyjna forma rapowych kawałków. W jej ramach na wspólnym bicie prezentuje się od czterech raperów wzwyż. Na naszej rodzimej scenie pojawiło się już kilka posse cut’ów, a my chcielibyśmy zwrócić uwagę zwłaszcza na jeden – „I moje miasto złą sławą owiane”.

Dlaczego akurat ta pozycja przykuła naszą uwagę? Na „Na legalu?” Rychu skrzyknął ówczesnych hetmanów naszej sceny, tworząc posse cut „I moje miasto złą sławą owiane”. Pod sztandarem Allstars Poznań skupili się wówczas Asceci, Owal, Mezo, Hans, Medi Top, Lamzaz, Senne Oko i Wiśnia.

Dziś na kanale RPS Enterteyment pojawił się numer „Richtown”, w którym u boku Peji zaprezentowało się 12 innych MC’s. Po 19 latach od premiery „Na legalu?” historia zatacza koło i chyba nikogo nie dziwi skojarzenie „Richtown” z „I moje miasto złą sławą owiane”. Ze składu poprzedniego posse cut’a na bicie Magiery mamy jedynie Hansa. Jeśli chodzi natomiast o resztę rapujących to dołączył kompan Hansa z 52 Dębiec, czyli Deep. Dodatkowo w numerze pojawiają się najbliżsi współpracownicy i ziomki RyszardaGandzior oraz Kobra. Ekipę Upojeni Label reprezentują Respo i BJN. Swoje zwrotki dołożyli też Bandura z Crack House’u, Grzybek LD, Simpson, Peleoko z Projektu WEST, a także dwie żywe legendy poznańskiego rapu – Fazi z Nagłego Ataku Spawacza oraz reprezentant Slums Attack, Iceman. Skład posse cut’u jest więc istną mieszanką wybuchową, łączącą stare pokolenie z młodym, przez co przekrój stylów w „Richtown” to istne bogactwo. Całość spięta została ponad siedmiominutowym klipem autorstwa Igora Wojtkowiaka.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: