Przed Wami „Heroes”, czyli Macklemore i DJ Premier

Opublikowano: 23/01/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Macklemore nas zaskoczył. I to podwójnie! Pierwszy raz tym, że zapowiedział powrót na scenę z nowym materiałem, co sygnalizuje słuchaczom singiel „Heroes”. A drugi raz tym, że jest to bardzo dobry numer, w którym gościnnie pojawia się nikt inny jak… DJ Premier!

Macklemore’a postrzegaliśmy dotąd jedynie jako autora dwóch ultra hitów. I tyle. Chodzi, rzecz jasna, o grane w 2012 roku dosłownie wszędzie single „Thrift Shop oraz „Can’t Hold Us”. Promujące album „The Heist”, za którego brzmienie odpowiedzialnym był Ryan Lewis. Następnie Mack wydał jeszcze dwa studyjne albumy. Ponownie stworzony w duecie z Lewisem „This Unruly Mess I’ve Made” oraz całkowicie solowy już „Gemini” z 2017 roku. I na tym Macklemore swoją muzyczną aktywność zakończył.

Benjamin Haggerty mikrofonu na kołek ostatecznie jednak nie odwiesił. Ciszę ze swojej strony przerywając przed trzema dniami singlem „Heroes”. A słuchaczy mocno zaskakując brzmieniem samego utworu. „Heroes” to bowiem kawał porządnie brzmiącego, nowoczesnego… boom bap’u, do którego scratche i cuty dołożył DJ Premier! Sam Preemo bowiem nie jest odpowiedzialny za beat do „Heroes”. Ten raperowi dostarczył z kolei stały współpracownik Macka, czyli Budo. Tekstem kawałka Macklemore natomiast także nawiązuje do Złotej Ery hiphopu, składając tribute N.W.A. i DJ Quikowi oraz wspominając czasy, gdy dostał swoje pierwsze MPC czy próbując sił również w graffiti. Klimat singla „Heroes” dodatkowo buduje teledysk, w którym Macklemore i DJ Premier zabierają słuchaczy w oldshoolową podróż po, a jakże, Nowym Jorku.

„Nowe rzeczy nie mogą istnieć bez korzeni. Jestem uzależniony od utrzymywania kultury przy życiu. Szesnaście lat później jestem gotowy, by przygotować kolejny hit. I nadal sprawia mi to przyjemność. Jeśli przestanę, czuję, że dużo będzie brakować”.

Macklemore

Macklemore singlem „Heroes” zapowiada album zatytułowany „BEN”, którego premierę zaplanowano na 3 marca. Wychowany w Seattle raper nie zdradził jeszcze szczegółów nadchodzącego materiału. Już teraz jednak wiemy, że oprócz Preemo pojawi się nim również NLE Choppa. Dla fanów Macklemore’a mamy również jeszcze jedną dobrą wiadomość. Zaraz po premierze nowego albumu Mack rusza bowiem w trasę koncertową po Europie, a co najważniejsze, w ramach The BEN Tour 2023 odwiedzi również Polskę! Koncert Macklemore’a w naszym kraju zaplanowano na 29 kwietnia w Warszawie.

(Fot. główne – źródło: https://www.facebook.com/Macklemore)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: