RZA i Ghostface Killah w premierowym, wspólnym singlu

Opublikowano: 22/08/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Po kilkukrotnie przekładanej dacie premiery, w miniony piątek na ekrany kin, w Stanach nie u nas, trafił obraz zatytułowany „Cut Throat City”, za którego reżyserię odpowiedzialny jest RZA. Chwilę wcześniej natomiast w sieci pojawił się towarzyszący mu singiel autorstwa The Abbotta, numer pt. „Fighting for Equality”, w którym gościnnie pojawia się Ghostface Killah.

Wspólny kawałek dwójki zawodników legendarnego Wu-Tang Clanu całkowicie inspirowany jest osadzoną w 2005 roku fabułą „Cut Throat City”, a jednocześnie historia opowiedziana przez Bobby’ego Digitala i Tony’ego Starksa nawiązuje do powszechnie panującego niepokoju jakiego doświadczamy w 2020 roku. W swoim oświadczeniu RZA numer „Fighting for Equality” jak i reżyserowany przez siebie film opisał w następujący sposób: „The song was inspired by what the four heroes of the film have to tread through to get their bearings in an unjust system. A system splattered with inequalities and corruption. Although the film is set in 2005 with Hurricane Katrina as a backdrop, we find ourselves in 2020 in a similar political and social landscape”.

O najnowszej kinematograficznej propozycji autorstwa Roberta Diggsa szerzej rozpisywaliśmy się już przed dwoma lata, kiedy to zaprezentowany został pierwszy trailer „Cut Throat City”. I nieco później, gdy ujawniona została pierwsza data premiery filmu. Pokrótce przypomnijmy tylko, że RZA, według scenariusza Paula Cuschieri, nakręcił dramat kryminalny z elementami heist movie. Fabuła opowiadać będzie historię czterech kumpli, którzy wracają do swoich domów w Nowym Orleanie po przejściu huraganu Katrina. Ich domy jednak, jak i miasto, zniszczone zostały przez szalejący żywioł, a możliwości podjęcia pracy praktycznie nie ma. Zgłaszają się więc do lokalnego gangstera. A ten angażuje ich do obrabowania kasyna. W rolach głównych obsadzenie zostali Eiza González, Wesley Snipes, Terrence Howard, Ethan Hawke, T.I.,  Isaiah Washington, Demetrius Shipp i Shameik Moore. Zapowiada się więc na kawał dobrego kina!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: