„The Marshall Mathers LP” ma już 20 lat

Opublikowano: 24/05/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Wszyscy, którzy wychowali się na tym albumie lub zwyczajnie się w „The Marshall Mathers LP” zasłuchiwali, „please stand up”! Trzeci legal Eminema obchodził bowiem w dniu wczorajszym okrągłą, dwudziestą już rocznicę wydania.

Nagrany w dwa miesiące pod czujnym okiem Dr. Dre materiał stał się najszybciej sprzedającym się rapowym albumem w historii i jednym z szybciej sprzedających się muzycznych wydawnictw w ogóle. W pierwszych tygodniu po premierze „The Marshall Mathers LP” w Stanach album rozszedł się w ilości 1,7 miliona egzemplarzy, czyniąc z Eminema autora najszybciej sprzedającego się albumu solowego artysty. Nie obyło się bez kontrowersji, ale też i nagród Grammy, MTV, Brit… Ostatecznie trzeci album rapera z Detroit sprzedany został w ilości 25 milionów egzemplarzy i wyróżniony został certyfikatem diamentowej płyty. „The Marshall Mathers LP” cieszy się obecnie statusem jednego z najlepiej sprzedających się albumów wszechczasów i najlepszego materiału jaki nagrał Eminem.

Dwudziesta rocznica wydania tak ważnego dla historii muzyki albumu wymaga więc odpowiedniej celebracji. Eminem wersem „I used to give a fuck / now I could give a fuck less” z numeru „I’m Back” zaprosił więc wszystkich swoich fanów na wyjątkowe internetowe listening party „The Marshall Mathers LP” połączone z live chatem, na którym autorem tego muzycznego kamienia milowego oczywiście obecny będzie również. Impreza zaplanowana została na 27-go maja, czyli na najbliższą środę, a wejście na nią znajdziecie w tym miejscu. Również tam znajdziecie wspomniany w opublikowanym poście nowy numer telefonu Eminema, którego użycie da Wam dostęp w pierwszej kolejności do nowego, okazjonalnego wydawnictwa „MMLP20”, które fani otrzymać mają jeszcze w tym roku.

Na dokładkę otrzymaliśmy także odświeżone teledyski promujące genialne „The Marshall Mathers LP”. Przypomnieć sobie klipy „Way I Am”, „The Real Slim Shady” (powyżej) i „Stan” w jakości zremasterowanej do HD to sama przyjemność!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: