Ustaw Madę „W szeregu (dziwko)”

Opublikowano: 04/06/2020
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Ale tylko w szeregu z metaforą, porównaniem i podwójnym rymem. I to właśnie dzięki ustawieniu Mady w szeregu z wyżej wymienionymi, śmiało możemy powiedzieć, że jest to raper, który wyraźnie wychodzi przed szereg. Przesłuchać kawałek Adasia raz to tak jakby nie przesłuchać go wcale. Twórczość reprezentanta WCK wręcz obfituje w środki stylistyczne oraz odniesienia do literatury i żeby wydobyć pełnię przekazu, trzeba poświęcić jej więcej czasu.

Najnowszy utwór „W szeregu (dziwko)” zdecydowanie utwierdza nas w tym przekonaniu. Dodatkowo cieszy niezmiernie, ponieważ zapowiada nowy materiał autorstwa Mady i Temzkiego zatytułowany „Alchemia Słowa”. Do numeru powstał klip autorstwa Bartline.

O projekcie autorzy piszą następująco: „„Alchemia Słowa”, to projekt luźno inspirowany książką Jana Parandowskiego, o tym samym tytule. Podróż po literackim, lekko oderwanym świecie w konwencji rap. Zabawa słowem okraszona ironią, abstrakcją i ciętym językiem przeplata się z surową stylistyką i emocjami. Autentyczność oraz osobiste rozterki, skrywają się za hiperbolą i plastycznymi formami. Od powagi przez obojętność, aż po groteskę. Wszystko to spięte zgrabnie dobranymi cytatami jawi się jako fanaberia autora wyważenie odchylona od klasycznego podejścia do tematu.”

Nie znamy jeszcze tracklisty i nie wiemy kto gościnnie pojawi się na „Alchemii Słowa”, ale wiemy, że podczas tworzenia warstwy muzycznej Temzki współpracował z Wują HZG oraz Mikołajem „Świętym” Jarząbkiem. Okładka z kolei jest dziełem siostry Mady, Katarzyny Fronczak.

Album wyjdzie w limitowanej ilości 300 sztuk. Preorder jest już dostępny pod linkiem: https://wck47.com/sklep/mada-x-temzki-alchemia-slowa-cd-pre-order/

Premiera albmu Mada x Temzki „Alchemia Słów” 4.07.2020.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: