„Wave Gods”, czyli Nas, A$AP Rocky i DJ Premier

Opublikowano: 24/03/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Grudniowe Święta Nasir Jones umilił nam niespodziewanym prezentem w postaci albumu „Magic”. Najpopularniejszym utworem z tego niezapowiedzianego wydawnictwa jest „Wave Gods”, który wspólnie stworzyli Nas, DJ Premier i A$AP Rocky. Teraz tchnięto w ten kawałek nowe życie. Za sprawą teledysku, który właśnie zaprezentowano.

„Wave Gods”, czyli kooperacja na linii Nas, DJ Premier, A$AP Rocky to najjaśniejszy punkt „Magic”. Albumu stanowiącego hołd dla rapu z lat dziewięćdziesiątych. Za warstwę muzyczną ponownie odpowiedzialny jest Hit-Boy. Przy produkcji „Wave Gods” wspierany, rzecz jasna, przez Preemo. Obecność w tym numerze DJ Premiera ma wymiar niemal symboliczny. Traktować bowiem można to jako przyzwolenie dane Nasirowi, by duet, który obecnie tworzy wraz z Hit-Boy’em, móc określać mianem „The new Gang Starr”.

Sam klip obrazujący numer, jaki razem zrobili Nas, A$AP Rocky i DJ Premier również zaliczyć można do małych dzieł sztuki. Za jego reżyserią stoi sam Pretty Flacko, a także Hidji i Spike Jordan.
Teledysk nakręcony do „Wave Gods” to fabularna jazda. Przedstawiono w niej alternatywne, zarówno dla Nasira Jonesa, jak i Rakima Mayersa, ścieżki, którymi mogliby kroczyć przez swoje życie. Gdyby, oczywiście, nie postawienie wszystkiego na rap.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: