Wzgórze Ya-Pa 3 wraca na swój „Park”

Opublikowano: 17/03/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Wzgórze Ya-Pa 3 wróciło do „Parku”, w którym trzydzieści lat wcześniej wszystko się rozpoczęło! Wojtas i Borixon, tym razem mając DJ Eproma za plecami, zaprezentowali właśnie premierowy singiel Wzgórza, zatytułowany „Park”. Zawierający niesłyszaną dotąd zwrotką drugiego z założycieli legendarnego zespołu, Radoskóra!

Wzgórze Ya-Pa 3 po latach ponownie pojawiło się na scenie już w roku ubiegłym. Borixon i Wojtas reaktywowali wówczas zespół serią koncertów. Także tych zaplanowanych już na rok bieżący. Przed kilkoma dniami natomiast obserwować możemy aktywność założonego na początku ’23 na YouTube kanału Wzgórze Ya-Pa 3. Od dwóch dni prezentowane są tam filmy ukazujące historię kieleckiego zespołu, a których narratorem jest nikt inny jak Wojtas. Fabularne mini produkcję, za którym scenariusz i reżyserię odpowiada z kolei Borixon zatytułowano „Wojska Polskiego…”, „Siekiera…” oraz „Wszystkie drogi prowadzą do Parku…”.

W dniu dzisiejszym natomiast ukazał się premierowy singiel zatytułowany „Park”. Numer, dodajmy, bardzo udany. Pokazujący, że można w udany sposób powrócić po ponad 20 latach nieobecności. Na marginesie bowiem dodamy, że ostatnia płyta WYP3, czyli „Stara Szkoła Rapu”, ukazała się w 2001 roku. W premierowym „Parku”, obok zwrotek Borygo i Wojtasa, usłyszeć możemy także nieżyjącego już Radoskóra, co wprowadza do tego efektownego powrotu Wzgórza kolejną nutę sentymentu. Do nagrania numeru „Park” zaangażowano również DJ’a Eproma, któremu powierzono produkcję oraz miks i master premierowego singla Wzgórza Ya-Pa 3. A czy „Park” zapowiada nowy album zespołu? Mocno na to liczymy!

„Sprawdźcie koniecznie Park – nowy singiel legendarnej grupy Wzgórze Ya-Pa-3, który miałem przyjemność i zaszczyt wyprodukować, nagrać, zmiksować i zmasterować. Jest to dla mnie osobiście mega przygoda, która powstała na totalnej zajawce. Panowie przyjechali do mojego studio i w 2 dni zrobiliśmy numer od początku do końca. Ja robiłem bit na SP1200 i S900 na ich oczach, a oni pisali przy mnie refreny. Następnego dnia nagraliśmy wokale i zrobiliśmy aranż. 100% Hip Hop. Więcej niespodzianek już niebawem”

– DJ Eprom

(Fot. główna – kadr z video „Park)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: