Adi Nowak jak Michael Jackson!

Opublikowano: 09/07/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Pamiętacie utwór Michael’a Jackson’a “Earth song”, który poruszył świat w połowie lat ’90? Mocna, wzruszająca i dająca do myślenia piosenka z równie dobitnym klipem, podnoszącym problem niszczonej przez działalność człowieka Ziemi. W roku 2019 doczekaliśmy się kawałka sztuki o podobnym wydźwięku, choć w nieco innej, karykaturalnej formie, do której przyzwyczaił nas nie kto inny jak Adi Nowak.

Raper z Poznania w utworze “Słój na pety” jednoznacznie potępia zaśmiecanie planety. Do utworu powstał ciekawy wideo klip, w którym Adi z pomocą swojego postawnego przyjaciela wyciągają konsekwencje wobec śmiecących ludzi. Bit do kawałka stworzył Sarnvla. Dodatkową ciekawostką jest możliwość włączenia napisów w różnych językach, tak aby każdy mógł zrozumieć tekst i choć na chwilę zastanowić się nad kondycją naszego domu, którym jest Ziemia. Cieszy fakt, że w czasach, kiedy jednak największą popularnością cieszy się rap z przekazem na poziomie dna Rowu Mariańskiego, raper z topowej półki podejmuje się tak ambitnej tematyki.

Sam autor o utworze pisze tak: “To najważniejsza piosenka historii współczesnej i z taką świadomością należy się w niej zasłuchiwać. Jak nigdy nie proszę o udostępnianie, tak dziś bardzo, w imieniu wszystkich”.

“Słoja na pety” można posłuchać też w cyfrze: http://soundline.biz/AdiNowakSlojnapety

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: