Aga Walczak przybywa jako „Ostatni ratunek” hip-hopu!

Opublikowano: 27/06/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Odzyskamy hip-hop tylko dajcie Adze Walczak kredyt zaufania. Ostatnio melodyjne flow i śpiewanie jest w rapie bardzo popularne, jednak dotyczy głównie elektronicznych brzmień i popularnej wtyczki o nazwie autotune. Na ratunek przychodzi jednak Aga, która nie dość, że weszła w symbiozę z klimatycznymi, klasycznymi bitami to w dodatku pomocy programów zmieniających głos nie potrzebuję, bo potrafi śpiewać. I to jak!

Młoda raperka i wokalistka ma na swoim koncie wydaną w 2006 roku epkę oraz szereg luźnych numerów. Swoje umiejętności muzyczne szlifowała, m.in. śpiewając w zespole Reggaegang System. Na koncie ma również gościnne występy, jak choćby współpracę z dobrze znanym słuchaczom rapu Arabem.
Pod koniec ubiegłego roku artystka wypuściła pierwszy singiel z jej najnowszej płyty „Biorę to na siebie”, a równo tydzień temu w sieci pojawił się utwór „Ostatni ratunek”, do którego został zrealizowany klip. Aga czaruje w nim swoim zmysłowym wokalem na bicie legendy polskiego rapu – DJ’a 600V.

Co więcej można dodać na temat albumu „Biorę to na siebie”? Jest to podróż od ballady miłosnej, przez zdecydowaną acz ironiczną krytykę pory śniegu i lodu. Klimatyczny, równy album, którego teksty są stroną mocną, jednak głównym bohaterem jest bezsprzecznie genialny wokal Agi Walczak! „Biorę to na siebie” to blisko 30 minut dobrego rapu na dobrych, *****, bitach (za które w większości odpowiedzialny jest Abdal). Artystka jest zdecydowanie jedną z najciekawszych postaci kobiecych na polskiej rap scenie i wyróżnia się na niej absolutnie wszystkim – od warstwy lirycznej zaczynając, przez umiejętności wokalne brnąć dalej, a na naturalności kończąc. Twórczość Agi jest jak pewien stary, polski skład rapowy – w tym jest dusza. Takiego rapu nam potrzeba. Takiego rapu chcemy więcej!

„Biorę to na siebie” cały czas jest dostępne w sprzedaży. Żeby je nabyć, wystarczy zgłosić się bezpośrednio do Agnieszki mailowo ( agnieszka.bless@onet.pl ) lub na jej profilu FB/Instagram ( https://www.facebook.com/aaga.walczak/ ; https://www.instagram.com/aga.walczak/ ).

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: