André 3000 już w ten piątek wyda solowy album

Opublikowano: 14/11/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

André 3000 po siedemnastu latach dzielących nas od premiery ostatniego albumu OutKast zapowiedział pierwszy solowy album! Jednocześnie, już na starcie, studząc entuzjazm słuchaczy, przede wszystkim, rapu. Płyta zatytułowana „New Blue Sun” nie zawiera bowiem żadnego wersu. Zamiast tego André 3000 proponuje nam eksperymentalną muzykę opartą na brzmieniu fletów i innych instrumentów dętych.

Kiedy Killer Mike, wywodzący się z tej samej rapowej rodziny co André 3000, w połowie bieżącego roku, prezentując nagrany wraz ze swoim przyjacielem utwór „Scientists & Engineers”, zdradził, że współtwórca legendarnego OutKast spędza obecnie czas w Japonii, grając na flecie, nie spodziewaliśmy się, co już wkrótce może nas czekać. Podobnie jak nie przypuszczaliśmy, że jeśli André 3000 wyda kiedykolwiek solowy album, to będzie to płyta, którą nagra przy użyciu właśnie tego instrumentu. Albo jakiegokolwiek innego z rodziny instrumentów dętych. A jednak! André całkowicie zrezygnował z rapu, śpiewania i muzycznej produkcji na rzecz gry na fletach, między innymi, fletach Majów czy fletach bambusowych, kontrabasie, a także cyfrowych instrumentach dętych. Tym sposobem powstał album zatytułowany „New Blue Sun”, który ukaże się już w piątek 17 listopada.

„Nie chcę trollować ludzi. Nie chcę, żeby ludzie myśleli: „Och, nadchodzi album André 3000!” A następnie włączasz i mówisz: „Człowieku, tu nie ma żadnych zwrotek”. Nawet na okładce widnieje informacja: „Uwaga: żadnych wersów”.

– André 3000

André 3000 rewelacjami o swoim pierwszym solowym albumie podzielił się w wywiadzie dla serwisu NPR Music. Z rozmowy, którą przeprowadził Rodney Carmichael dowiadujemy się, że współautor ikonicznych „ATLiens” czy „Aquemini” chęci rapowania całkiem nie porzucił. André 3000 w dość dokładny sposób tłumaczy natomiast, dlaczego nie nagrywa żadnej rapowej płyty.

„Daje ci znać, co to jest z góry. Ale kocham też rap, ponieważ był częścią mojej młodości. Bardzo chciałbym być tutaj, wśród wszystkich rapujących, bo to prawie jak zabawa i bycie na placu zabaw. Bardzo chciałbym tu grać ze wszystkimi, ale mi się to nie udaje. To jest najprawdziwsza rzecz, która teraz nadchodzi. Nie chcę powiedzieć, że nigdy więcej tego nie zrobię, ale to nie są rzeczy, które teraz pojawiają. Muszę teraz zaprezentować to, co mi w tym momencie zostało dane”.

– André 3000

Pozostaje nam zatem czekać obecnie na ukazanie się „New Blue Sun”, by sprawdzić, jak genialny André 3000 wypada w roli instrumentalisty. Dla samego artysty płyta oznacza natomiast dalszą podróż i eksploracje nowych regionów. Oczekując na piątkową premierę pierwszego solowego albumu André 3000 warto również spojrzeć na tracklistę „New Blue Sun”. Tytuły utworów na płycie, z uwagi na brak zawartej na niej treści lirycznej, niejako prezentować mają ich przesłanie czy też nakreślić ich klimat oraz nastrój. André 3000 postarał się także, aby tytuły utworów odzwierciedlały jego własne inspiracje. Niech zatem nie zdziwi Was, na „New Blue Sun” obecność Beyoncé, Ghandiego, Dalai Lamy, Teda Bundy’ego czy Jeffrey’a Dahmera. I mimo, że całkiem nie rapowe, to i tak wydawnictwo od André 3000, które znajdziecie w tym miejscu, zapowiada się mocno interesująco.

André 3000 - New Blue Sun - album cover art

André 3000 – New Blue Sun

  1. I swear, I Really Wanted To Make A „Rap” Album But This Is Literally The Way The Wind Blew Me This Time
  2. The Slang Word P(*)ssy Rolls Off The Tongue With Far Better Ease Than The Proper Word Vagina . Do You Agree?
  3. That Night In Hawaii When I Turned Into A Panther And Started Making These Low Register Purring Tones That I Couldn’t Control … Sh¥t Was Wild
  4. BuyPoloDisorder’s Daughter Wears A 3000(TM) Button Down Embroidered
  5. Ninety Three 'Til Infinity And Beyoncé
  6. Ghandi, Dalai Lama, Your Lord & Savior J.C. / Bundy, Jeffrey Dahmer, And John Wayne Gacy
  7. Ants To You, Gods To Who ?
  8. Dreams Once Buried Beneath The Dungeon Floor Slowly Sprout Into Undying Gardens

(Fot. główna – autor: Kai Regan / źródło: André 3000)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: