Z Atlanty do Los Angeles – wspólny projekt Big Gippa i Daza Dillingera

Opublikowano: 12/12/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Wszystkim, którzy orientują się w rapie z lat 90. obu panów przedstawiać nie trzeba. Pozostałym radzimy odrobić lekcję, gdyż projekty w jakie byli zamieszani w dużej mierze dały podwaliny pod współczesne brzmienie rapu.
Daz Dillinger, założyciel składu Tha Dogg Pound i ikona Zachodniego Wybrzeża oraz Big Gipp, członek blisko skonektowanej z OutKast grupy Goodie Mob i weteran reprezentujący rapowe południe postanowili połączyć swoje siły by dać nam projekt zatytułowany „ATLA”.

Co w rozwinięciu oznacza Atlanta to Los Angeles. Spodziewać możemy się więc wybuchowego połączenia przebojowości południowego brzmienia z luzem Zachodniego Wybrzeża. Dat Nigga Daz, który na potrzeby nowego projektu przemianował swoją ksywę na Big Daz oraz Big Gipp (on akurat ksywy zmieniać nie musiał) wydanie wspólnego albumu planują na przyszły rok, nie została jednak wskazana na ten moment konkretna.

Otrzymaliśmy natomiast kilka konkretnych zapowiedzi projektu Gipp N Daz. W zeszłym miesiącu ukazały się dwa krótkie dokumentalne filmy w reżyserii Choke No Joke’a (producent i reżyser współpracujący m.in. Def Jam, BET i Roc-A-Fella) przedstawiające współpracę Big Daza i Big Gippa, w którym zobaczyć możemy np. wywiad z naszymi bohaterami czy też słynne studio Stankonia należące do obozu Dungeon Family.

W dniu dzisiejszym natomiast w sieci pojawił się nowy singiel duetu Gipp N Daz zwiastujący ich projekt „ATLA”. Jest to numer zatytułowany „One Day At A Time”, który dodatkowo zobrazowany został klipem.

Zgodnie z zapowiedzią Big Daz i Big Gipp wszelkie informację na temat krążka „ATLA” zamieszczać będą na specjalnie założonej stronie www.gippndaz.com.

A jak już teraz spragnieni jesteście większej dawki muzyki będącej połączeniem rapu z Atlanty i Los Angeles to mamy dla Was jeszcze jeden wspólny kawałek od Daza i Gippa – numer pt. „Bang Bang”, w którym duet Gipp N Daz wspierany jest przez legendę, tym razem z Bay Area, B-Legita. Numer nie zapowiada co prawda albumu „ATLA”, a solowy krążek Daza Dillingera pt. „Dazmataz”, którego premiera również zapowiedziana został na przyszły rok ale dla projektu „ATLA” jest z pewnością reprezentatywny.

Na instagramowych profilach naszych bohaterów znaleźć można również kilka projektów okładek albumu „ATLA”, które również dla Was zamieszczamy.

I czekamy na więcej szczegółów dotyczących wspólnego albumu Daza Dillingera i Big Gippa, które na pewno Wam przekażemy.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: