Biały Tunel publikuje pierwszy singiel i rozpoczyna preorder

Opublikowano: 23/01/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Biały Tunel, zespół, który do życia powołali Ten Typ Mes, Szogun i Bartosz Tkacz, odkrywa swoją tajemnicę! Właśnie otrzymaliśmy pierwszy singiel enigmatycznie prezentowanego projektu spod szyldu Alkopoligamii oraz możliwość zakupu albumu Białego Tunelu w preorderze.

Singiel, jaki przed kilkoma godzinami pojawił się w serwisach streamingowych, nosi tytuł “Odkąd umarłem”, i najprościej rzecz ujmując, jest to Mes na auto-tune’ie. Z tym, że my taki auto-tune w wykonaniu Tego Typa przyjmujemy w całości! To się nazywa umiejętne podejście do sprzętu! Jak natomiast projekt Biały Tunel pojmuje sam jego założyciel? Ten Typ Mes powołany do życia nowy zespół oraz kwestię wykorzystania efektu auto-tune skomentował w relacji na instastory Alkopoligamii: “Powołałem do życia Biały Tunel, bo miesiącami kombinowałem, co nowego mogę zrobić ze swoim wokalem. Nadeszła pora, by okiełznać wroga, auto-tune. Będzie to najlepsze użycie auto-tune’a w Polsce. Mamy radykalne aranżacje. Saksofon, sample z marszów pogrzebowych. Pracowaliśmy na pełnych obrotach, zwycięsko walcząc z jebanymym banałem. Jednak o ile chłopaki wyssali każdą nutę, każdy werbel z waginy czakry geniuszu, ja wspomagałem głos maszyną. Czy kolarz, który na Tour de France doczepiłby sobie małe kółka jak z rowerka dla dzieci, zasługiwałby na pełną chwałę? Czy bokser, który do rękawic włożyłby kamienie, byłby szanowanym pięściarzem? Nie. Dlatego skoro połowę roboty wykonał za mnie robot, połowę swojego zysku przeznaczę na cel charytatywny. Polecam to rozwiązanie każdemu, kto czuje, że bez dopingu nie miałby wyników. Kupując album Białego Tunelu, dostajesz najwyższą jakość od Alkopoligamia.com”. To teraz sprawdźcie jak brzmi Ten Typ Mes na auto-tune z warstwą muzyczną zapewnią przez Szoguna i Bartosza Tkacza.

Co natomiast czeka nas na długogrającym albumie Białego Tunelu? Oficjalny, opis wydawnictwa wyjaśnia, że “Eklektyzm, którym emanuje album, jest efektem wspólnych poszukiwań twórczych rapera, jazzmana i producenta hiphopowego. Artyści zabierają słuchaczy w bezkompromisową podróż przez świat nocnych klubów, filmowych wspomnień z lat dziewięćdziesiątych oraz intymnych opowieści w towarzystwie instrumentów dętych. Wszystkie te zabiegi stworzyły jakość, którą trudno jednoznacznie sklasyfikować – znalazło się tu miejsce zarówno dla rozmaitych gatunków elektroniki jak i hiphopu”. Na album składać będzie się dwanaście numerów, do których zaproszeni zostali również niecodzienni goście, a poznać mamy ich już wkrótce. Póki co, krążek projektu Biały Tunel, którego nakład wynosi zaledwie 5000 egzemplarzy, dostępny jest w sklepie Alkopoligamii. Premiera zaplanowana została na 6-go marca.

Biały-Tunel-okładka
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: