Black Eyed Peas wracają z nowym numerem i…. komiksem!

Opublikowano: 10/01/2018
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

I to wracają bez Fergie! A ukrywać nie będziemy, że dla nas twórczość Black Eyed Peas zakończyła się po zwerbowaniu blondyny do zespołu, więc cieszymy się jeszcze bardziej! Numer „Street Livin” promuje nowy komis Marvela, w którego powstanie zamieszani są Black Eyed Peas właśnie, którzy tym samym przerywają trwającą osiem lat przerwę w działalności.

Najnowszy numer Black Eyed Peas nagrany został przez najbardziej klasyczny skład odpowiedzialny za dwa pierwsze krążki grupy, które swoim brzmieniem znacznie odróżniały się od popowej papki serwowanej nam od albumu „Elephunk”.  I właśnie wypuszczonym niedawno przed dwoma dniami numerem „Street Livin”  will.i.am, apl.de.ap i Taboo postanowili nawiązać i powrócić do początków swojej twórczości, gdzie ważniejsze od hitowej produkcji było ciepłe brzmienie, groove i niegłupie teksty.

I tak właśnie jest w najnowszym numerze, którego tematyka dotyka takich kwestii jak problem imigracji, brutalność policji, dostęp do broni czy też reforma systemu więziennictwa. Daleko od ostatnich dokonań Black Eyed Peas, prawda? Zaangażowany społecznie numer zobrazowany został czarno-białym klipem. Równie wymownym w przekazie.

Numer „Street Livin” związany jest z marvelowskim komiksem, a raczej graficzną nowelą (jest różnica, serio) pt. „Masters of the Sun – The Zombie Chronicles”. Jego współautorem jest jest właśnie will.i.am. Stworzona przez frontmana B.E.P. fabuła „Masters of the Sun – The Zombie Chronicles” łączy futurystyczny świat osadzony w Los Angeles atakowanym przez obcych zamieniających gangsterów i dilerów w zombie, w którym kultura hiphopu miesza się z science-fiction i egiptologią.

Co prawda, komiks opisywany jako połączenie akcji ze starożytną mądrością oraz uliczną wiedzą ukazał się już w połowie 2017 roku jednak teraz doczekał się on…. przeniesienia do rzeczywistości wirtualnej! Poprzez aplikacje obsługującą system rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality) świat „Masters of the Sun — The Zombie Chronicles” został „ożywiony”, a co ciekawsze głosów bohaterom komiksu użyczyli m.in Rakim, Queen Latifah czy Jamie Foxx. Światowa premiera wirtualnej wersji „Masters of the Sun — The Zombie Chronicles”  odbędzie się podczas  festiwalu Sundance Film Festival organizowanego w Salt Lake City, a który odbędzie się w tym miesiącu.

A jeśli nie znacie twórczości Black Eyed Peas z czasów przed pojawieniem się Fergie polecamy nadrobić zaległości i przekonać się jak zespół brzmiał zanim postanowił zdobywać pierwsze miejsca na listach hitów. Sprawdźcie wydany w 2000 roku ich drugi album zatytułowany „Bridging The Gap”.

 

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: