Blokersi z NACH, czyli nowa supergrupa rapowa

Opublikowano: 28/02/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Hip-hop łączy, a najlepszym na to dowodem jest nowa supergrupa NACH. W jej ramach swoje siły połączyli Miły ATZ, Barto Katt, JupiJej, Tonie FFB i Nikaragua Guacamole. Ich numer „WISI WISI” jest już w sieci, ale czy możemy spodziewać się pełnego albumu od tych asów?

Niezła bomba spadła na polską scenę w ubiegłą niedzielę. Na kanale NachNationNetwork pojawił się, jedyny jak dotąd, film. I to nie byle jaki film. „NACH *** WISI WISI” okazał się bowiem być pierwszym numerem nowej supergrupy rapowej. W jej skład wchodzą Miły ATZ, Barto Katt, JupiJej, Tonie FFB i Nikaragua Guacamole.

NACH owiane jest gęstą mgiełką tajemnicy. W zasadzie na pewno wiemy tylko tyle, że wypuścili numer „WISI WISI”. Reszta to domysły, które wysnuwamy na podstawie opisu pod utworem na YouTube. Czytamy tam, że mixtape wyjdzie w ’Anno Domini 2047′, a link do preorderu przekierowuje nas do… filmu „Blokersi”. Wcale jednak nas to nie dziwi, biorąc pod uwagę skład NACH. Mieszanka Undy i BUMP’12 to w końcu wolność, chill i czopka do kwadratu. Czy scena to udźwignie?

Klip do „WISI WISI” opatrzony jest tajemniczą notką, zatytułowaną „Pismo Almanachu, Wstęp do księgi Św. Bartłomieja 1, 1-11”:

„Andrzejozo, Wielcy Obywatele, chylę czoło przed wami w pokorze, aby poruszyć kwestię niezmiernie istotną dla naszej wspólnoty. Zechciejcie otworzyć swe głowy na nową modę muzyczną, jaką jest hip-hop, który w kręgach polskich, jak powiadają, nowinę przyniósł. Niechaj świadomość wasza zgromadzi się w uniesieniu ku tym dźwiękom, które jak strumień mówi o czasach nowych i doświadczeniach życia współczesnego. Niech wam nie przeszkadza prostacka maniera czy słowa, bo w nich ukryta jest mądrość niewiasta, co sercem w życie rzuca się z bohaterstwem. Wielkie umysły niech nie gardzą tym brzmieniem, bo w nim może tkwić iskra, która zapłonie nowym ogniem kreatywności i zbliży nas ku większej jedności. Zważajcie, obywatele, na nowinki muzyczne, gdyż w nich może tkwić siła, która wznieci serca nasze ku nowym wysokim ideałom.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: