„Calicollapse” – instrumentalny album Nitro wyprodukowany w USA!

Opublikowano: 25/05/2019
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Nitro to producent pochodzący ze Słupska, którego poznańska część braci hip-hopowej kojarzyć może z Beat Battle – serii bitew producentów organizowanych przez Tasa. Przez lata jego produkcje zyskiwały coraz większe uznanie, a efektem tego była płyta producencka „Kalejdoskop”, wypuszczona w 2015 roku z kanału UrbanRec. Z bardziej znanych artystów usłyszeć mogliśmy na niej m.in. VNM’a, Eripe, Peerzeta, Golina, Rovera, Ensona, Junesa, Kobika czy TMK aka Piekielny. Nitro pochwalić może się również w swoim dorobku dwiema złotymi płytami, które otrzymał za wyprodukowanie podkładów na dwóch płytach Zbuka„Że życie ma sens” oraz „Życie szalonym życiem”.

Najnowszy album autorstwa Nitro swoją premierę miał 16 marca. „Calicollapse” powstało w całości podczas pobytu producenta w USA, czego efektem są klimatyczne klipy nakręcone przez niego samodzielnie w słonecznej Kaliforni. Nitro uciekł tym albumem od klasycznej konwencji, z której wcześniej znali go słuchacze i tym razem zaserwował materiał brzmiący zdecydowanie bardziej nowocześnie. Warto nadmienić, że „Calicollapse” to 11 w całości instrumentalnych utworów, w których nie usłyszymy rapu, więc jest to idealny soundtrack na nadchodzące ciepłe, letnie dni.

„Calicollapse” znajdziecie na YouTube oraz iTunes i Spotify:
https://open.spotify.com/album/1aM3iEsC9KOlwmPV2MQft0
https://music.apple.com/ca/album/calicollapse/1425980075

Od wczoraj w sieci pojawiają się utwory z kolejnego albumu instrumentalnego, pt. „French quarter”. Będą one sukcesywnie dodawane na kanał Nitro Beatz i już teraz słychać wyraźnie, że będzie to powrót do korzeni. Znów usłyszymy Nitro w klasycznej stylówce, więc szykuje się nie lada gratka dla miłośników oldskulowych brzmień.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: