Rashaan Ahmad wypuszcza nowy album

Opublikowano: 27/05/2019
Autor: Igor Chlebda
Zdjecie newsa

Wielu z nas Rashaana Ahmada poznało dzięki kolaboracji z Dj’em Czarnym oraz Tasem.

Ten raper, a także producent i DJ zagrał również niesamowite koncerty w  poznańskich klubie Czytelnia oraz w klubie “Pod Minogą”.

Rashaan Ahmad swą karierę rozpoczął wraz z grupą Mission, która popularność zdobyła wśród hip-hop’owych głów skumulowanych dookoła tak zwanego Bay Area (rejon zatoki San Francisco). Z czasem zmienili oni swoją nazwę na Crown City Rockers. Będąc członkiem grupy poczuł pewien niedosyt i postanowił postawić wszystko na solową karierę i na jedną rzecz, którą wielbi w swoim życiu czyli zwiedzanie świata. Wiadomo, iż międzynarodowa kariera pozwoliłaby mu na eksplorację globu nie tylko palcem na mapie.

Na przestrzeni kilku lat powstawał jego nowy album “The Sun”. Tym razem jak mówi sam Ahmad bycie tylko raperem na krążku nie zaspokoiłoby jego artystycznych potrzeb. Chciał, by to LP zostało całkowicie przez niego złożone, postanowił więc, że wcieli się również w rolę beatmakera.

“Mój komputer i mikrofon brałem wszędzie ze sobą. Wysyłałem swoje szkice i pomysły do innych muzyków z Senegalu, Kalifornii, Londynu i wielu innych miejsc. Raz ustawiłem mikron obok wiolonczelistki w Paryżu, czy też pianino ze wzmacniaczem w Santa Fe i spędziłem tam wiele godzin tnąc i aranżując swoją muzę. Stworzyłem łącznie ponad 60 piosenek. Wiele z nich mi się podobało ale tylko osiem z nich reprezentowało to co chciałem osiągnąć” – mówi mówi Raashan. Poniżej prezentujemy tracklistę płyty oraz jej okładkę. I gorąco zapraszamy do odsłuchu.

Rashaan Ahmad – The Sun 

1. No
2. Body Heat
3. I Got Life
4. The Day The Sun Came
5. Wonderful Fantastic
6. Pain Away
7. Breathe
8. Sea

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: