Coast Contra przejmują grę

Opublikowano: 27/04/2022
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Synowie Ras Kass’a i ich dwóch ziomków to prawdziwe koty. W czwórkę tworzą skład, Coast Contra, który zbiera naprawdę dobre recenzje, dając słuchaczom to co najlepsze z lat ’90 i współczesnego rapu. Czy młodzi MCs zawojują scenę?

Korzenie Coast Contra sięgają roku 2014. Wtedy to bliźniaki, Ras i Taj Austin (synowie Ras Kass’a), wraz ze swoim licealnym ziomkiem, Rio Loz’em, stawiali pierwsze kroki w rapie. Lata mijały, chłopaki szlifowali umiejętności, a po ukończeniu liceum, ekipa przeniosła się do LA. Tam dołączył do nich Eric Jamal i wszyscy zamieszkali razem. Jak czytamy w bio grupy, pierwszym numerem 4-osobowego już Coast Contra, był tytułowy singiel z filmu, „Queen & Slim”. A skoro o tej 4 MCs piszemy, nie trudno się domyślić, że na tym bynajmniej nie poprzestali.

Dorobek płytowy Coast Contra nie jest zawrotny, bo liczy tylko jedną pozycję i to wypuszczoną zaledwie w marcu tego roku. Mowa tu o albumie, „Apt. 505”, który już teraz w amerykańskich mediach rapowych wymieniany jest jako jeden z najlepszych w albumów roku 2022. Łącznie znalazło się na nim 17 utworów, w tym w/w numer, „Queen & Slim”, z gościnnym udziałem BJ The Chicago Kid. Co ciekawe, tytuł płyty wziął się od miejscówki, w której zamieszkali razem po przeprowadzce do Los Angeles.

Coast Contra na rzemiośle rapowym znają się naprawdę dobrze. Braciaki, Ras i Taj Austin, siekają wielokrotne rymy i wieloznaczności naprawdę zgrabnie. Pozostała dwójka nie ustępuje im w tym na krok. A dodatkowego smaczku dodaje nawijka Rio Loz’a w dwóch językach – angielskim i hiszpańskim – oraz wyjątkowa ekspresyjność Erica Jamal’a. Ich skillsy, rzecz jasna, nie wzięły się znikąd. Zanim talenciaki zza Oceanu nagrali „Apt. 505”, siekali luźne numery, a w 2021 puścili „10,000 Hours” mixtape. Wszystko to, nie dość że podnosiło cały czas ich poziom, dodatkowo przysparzało im coraz większego uznania na scenie.

CC to zdrowa komórka w nie do końca zdrowym, rapowym organizmie. I nie chodzi tu tylko o to, że duża część ich twórczości oscyluje wokół klasycznego brzmienia. 4 MCs przede wszystkim mają do tego co robią podejście inne, niż ich rówieśnicy. Coast Contra to nie lans i pchanie się na afisz za wszelką cenę. Ras, Taj Austin, Rio Loz i Eric Jamal to 4 przyjaciół, dla których rap jest przede wszystkim pasją i dobrą zabawą. O prawdziwym znaczeniu składu i tego co aktualnie przeżywają, opowiedzieli w krótkim wideo, „True Story: Apt. 505”, który jest jedynie appetizer’em przed dłuższym dokumentem o historii zespołu. Historii, która mamy nadzieję potrwa długo, będzie barwna i zadziała na resztę sceny jak remedium.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: