Cormega ujawnia szczegóły „The Realness 2”

Opublikowano: 08/09/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Cormega, ponad dwadzieścia lat po premierze debiutanckiego albumu „The Realness”, przygotowuje obecnie sequel swojej pierwszej solowej płyty. O „The Realness 2” wiemy już coraz więcej, poznaliśmy listę gości oraz producentów stojących za brzmieniem zbliżającego się materiału. A także singiel zwiastujący pierwszy od ośmiu lat longplay Cormegi.

Cory McKay wraca do swojego klasycznego debiutu z 2001 roku. Cormega jeszcze latem zapowiedział swój pierwszy od ośmiu lat solowy album. Stanowiący jednocześnie follow-up do wspomnianego „The Realness” sprzed ponad dwudziestu lat. Premierę „The Realness 2” zaplanowano natomiast na październik bieżącego roku. Dokładnej daty wydania szóstej płyty urodzonego na Brooklynie Megi jeszcze nie ujawniano, raper jednak regularnie odkrywa kolejne karty przygotowywanego obecnie materiału. Dzięki temu wiemy już, że wśród gości na „The Realness 2” na pewno pojawi się Nas, a także LLoyd Banks. Numery na swój nowy album Cormega nagrał z kolei na produkcjach, które dostarczyli Domingo, Havoc, The Alchemist, StreetRunner czy Tarik Azzouz.

Cormega udostępnił już także pierwszy singiel zwiastujący „The Realness 2”. Jest nim numer „Essential”, za którego brzmienie odpowiada wspomniany współtwórca Mobb Deep. Zapoznać możemy się również z okładką nadchodzącego wydawnictwa, którą Mega podzielił się w dniu wczorajszym. Cover art „The Realness 2” naturalnie też nawiązuje do okładki pierwszej płyty Cory’ego, a sprawdzić możecie ją poniżej.

Cormega-The-Realness-2-album-cover-art

„The Realness”, pierwszy album wychowanego w Queens Cory’ego McKay’a, znanego lepiej jako Cormega, ukazał się w 2001 roku. Od tego czasu Mega, dorastający w otoczeniu Nasa, Havoca czy Capone’a, wydał jeszcze cztery solowe płyty. Ostatnia, „Mega Philosophy”, ukazała się w 2014 roku. Przed swoim oficjalnym debiutem w postaci albumu „The Realness”, Cormega zdążył również zaliczyć beef ze wspomnianym Nasty Nasem. Konflikt przyjaciół z jednej dzielnicy stał się następstwem wydalenia Megi z szeregów The Firm i zastąpienie współautora pochodzącego z płyty „It Was Written” utworu „Affirmative Action”, osobą Nature’a. Sytuacja ta znacznie wpłynęła na karierę Cormegi. W tym czasie bowiem raper miał gotową już swoją pierwszą płytę „The Testament”. Konflikt z Nasem spowodował jednak, że Violator Records anulowało wydanie albumu. Cormega swój „The Testament” zaprezentował słuchaczom dopiero w roku 2005, wydając album jako trzecią pozycję w swojej dyskografii.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: