Czy wyjdzie nowy album Gang Starr?

Opublikowano: 19/09/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Od dnia wczorajszego hiphopowe środowisko mówi o jednym: DJ Premier, a praktycznie to Nas, zapowiedzieli nowy album Gang Starr! I wszystko wskazuje na to, że doczekać mamy się tego materiału już wkrótce, gdyż właśnie udostępniony został nowy singiel Gang Starr! I to z bardzo ciekawym featuringiem!

O tym, że Preemo pracuje nad tym materiałem wiadomo już od dłuższego czasu. I choć od śmierci Guru minęła już prawie dekada, to liczne grono legendarnego duetu z utęsknieniem czeka, by usłyszeć niewypuszczone dotąd nagrania. Zacznijmy jednak od początku i wczorajszej, zamieszczonej przez Preemo, swoistej zapowiedzi nowego albumu Gang Starr.

Dlaczego słyszymy w nim akurat Nasa? Cofnąć musimy się 25 lat wstecz, do roku 1994 i czwartego krążka nowojorskiego duetu, kultowego „Hard To Earn”. Znalazł się tam skit zatytułowany „Aiiight Chill…”, w którym słyszymy nagrane na skrzynkę telefoniczną pozdrowienia od m.in. Masta Ace’a, MC Eihta, DJ’a Scratcha i Nasira Jonesa właśnie, na chwilę przed wydaniem ikonicznego debiutu.

I teraz, ćwierć wieku później, Nasty Nas ponownie dzwoni do Preemo żeby, zakomunikować: „Yo, is it true there’s a new Gang Starr album? That’s crazy, man. Let me know. Aiight, chill.” Wymowne? Bardzo!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I Gotta Call @nas…

Post udostępniony przez @ djpremier

Przed kilkunastu minutami natomiast, w sieci pojawił się premierowy singiel Gang Starr, który rozwiewa już wszelkie wątpliwości czy coś jest na rzeczy, czy też nie. Opublikowany, na ten moment jedynie w serwisie Apple Music, nowy numer Guru i Preemo zatytułowany został „Family and Loyalty”, a gościnnie pojawia się w nim… J. Cole! Teraz, możemy być już pewni. Pierwszy longplay Gang Starr od czasu wydanego w 2003 krążka „The Ownerz” już wkrótce zagości w Waszych głośnikach.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: