Da Vosk Docta i Jetlagz puścili „Parę Piosenek”

Opublikowano: 23/11/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Jeszcze przed weekendem ukazał się pierwszy singiel zwiastujący producencki album Da Vosk Docta. Zaczynający od klasycznych hiphopowych beatów, a obecnie poruszający się w szeroko pojętej elektronice producent, przygotowuje się obecnie do wydania pierwszego w pełni producenckiego albumu z udziałem raperów. Nie dziwi zatem, że jednymi z MC’s, którzy przyjęli zaproszenie na ten materiał jest duet Jetlagz, który przy nowoczesnych brzmieniach czuje się bardzo dobrze.

Efektem współpracy Da Vosk Docta z Kosim i Łajzolem jest numer zatytułowany „Parę Piosenek”, do którego równie klimatyczny teledysk wyreżyserował i wyprodukował Maciek Adamczak. Co do samego utworu „Parę Piosenek”. Pasuje brzmienie Da Vosk Docta do rapu Jetlagzów. To słychać i chciałoby się więcej. Aż trochę szkoda, że singiel ten nie zwiastuje dłuższego materiału zrealizowanego w tym składzie. „Parę Piosenek” zapowiada natomiast wydawnictwo, które jawi się jako równie ciekawe.

Producencki album Da Vosk Docta zatytułowany został „Opal Black” i ukaże się na początku 2021 roku. Na ten moment nie poznaliśmy jeszcze zbyt dużo szczegółów tego materiału. Wiemy jedynie, że oprócz duetu Jetlagz, obecny na nim będzie również Młody Dzban, z którym producent rozpoczynał swoją przygodę z muzyką. Reszta zaproszonych na „Opal Black” gości nie została jeszcze ujawniona. Co nie co o swoim pierwszym producenckim albumie ujawnia natomiast, w wywiadzie dla Red Bull Music, sam Da Vosk Docta: „Dojrzałem w końcu do tego, by zaprosić raperów do współpracy i wydać album, który jest połączeniem muzyki elektronicznej i hip-hopu”, i dodaje: „Mi zawsze podobała się idea transferu z muzyki elektronicznej – żeby zrobić jakieś jej świeże połączenie z hip-hopem. Nie chciałem też robić płyty czysto trapowej, czy na bitach 140bpm, ale żeby nieco odświeżyć tę formułę. Jakby nie patrzeć, byłem pionierem takiego brzmienia w Polsce, bo w 2013 roku robiliśmy z Guziorem bardzo świeże rzeczy, jeśli nie najświeższe wtedy, i teraz też chcę wpuścić tutaj trochę świeżego powietrza”. Czekamy zatem na więcej!

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: