De La Soul i Pharoahe Monch w singlu Da Beatminerz

Opublikowano: 17/05/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Da Beatminerz zapowiadają album „Stifled Creativity” drugim singlem. Tym razem gościnnie u producenckiego duetu z Boot Camp Click pojawiają się, jeszcze w pełnym składzie, De La Soul oraz Pharaohe Monch. A przy okazji premiery zobrazowanego animowanym klipem numeru „My Year” poznajemy szczegóły nowej płyty Boom Bap Ambassadors.

Da Beatminerz działalność rozpoczęli na początku lat 90-tych. Bracia Mr. Walt i DJ Evil Dee na samym początku kariery wyprodukowali debiutanckie, obecnie kultowe już „Enta Da Stage” Black Moon. A następnie resztę pierwszych albumów załogantów nowojorskiego kolektywu Boot Camp Click. Dalej już poszło i Da Beatminerz swoje bity dostarczać zaczęli na płyty także innych raperów z NYC, i nie tylko. Tym samym, charakterystyczne i często ciężkie brzmienie braci Dewgarde usłyszeć mogliśmy na wielu albumach ukazujących się w latach 90-tych i późniejszych. Natomiast swoje własne producenckie albumy Da Beatminerz wypuścili zaledwie dwa. Pierwszym był „Brace 4 Impak”. Wydany przez Rawkus Records w 2001 roku. A drugim, zaliczający premierę trzy lata później, „Fully Loaded w/ Statik”. Teraz Boom Bap Ambassadors wracają z kolejnym.

„Stifled Creativity” zapowiedziano pod koniec 2023 roku singlem „Seckle” z gościnnym udziałem KRS-One’a. Kolejny Da Beatminerz zaprezentowali przed kilkoma dniami. Jest to numer „My Year”. Do nagrania tego kawałka zaproszenie przyjęli De La Soul i Pharaohe Monch, a także Rasheed Chappell i Corey Glover z zespołu Living Colour. Powstały w tym składzie utwór „My Year” animowanym teledyskiem zobrazował z kolei Anthony Edwards.

„Przyjaźnię się z De La od 88. roku i z Monchem od 87. roku, więc wspólne relacje już mieliśmy. Spotkałem ich wszystkich w sklepie z płytami Music Factory w, Queens, w którym pracowałem i to druga piosenka, którą zrobiłem z nimi (De La „The Hustle” i Monch „Tight [remix]”.
„My Year” był jednym z pierwszych utworów, nad którymi pracowaliśmy, kiedy zaczynaliśmy nagrywać album, a kolejność, w jakiej je usłyszycie, jest taka, jaką ustaliliśmy. Zdobycie wokalu Dave’a zajęło chwilę ze względu na jego stan zdrowia. Kiedy je dostaliśmy, byliśmy bardzo wdzięczni. Nie musiał śpiewać tej piosenki, ale dał radę i był dla mnie całym światem. Rasheeda poznałem przez Kenny’ego Dope. Kiedy go usłyszałem, od razu chciałem z nim pracować, więc kiedy składaliśmy projekt utworu, wiedziałem, że będzie idealnie pasował. Wisienką na torcie jest Corey Glover. Wszystko ułożyło się tak, jak chcieliśmy„.

– Mr. Walt

Da Beatminerz album „Stifled Creativity”, nakładem labelu Soulspazm, wydadzą 21 czerwca. Na dzień przed 20. rocznicą premiery ostatniej jak swojej producenckiej płyty, czyli wspomnianej już powyżej „Fully Loaded w/ Statik”. Wiemy już, że Mr. Walt i DJ Evil Dee na premierowy materiał zaprosili, oprócz powyżej już przywołanych do tablicy, zaprosili takich raperów jak, m.in. Ruste Juxx, Ras Kass, Mickey Factz, Apathy, Bishop Lamont, Keith Murray, Camp Lo czy AZ. Na „Stifled Creativity” pojawia się także reprezentacja Boot Camp Click w składzie Black Moon, General Steele i Smif-N-Wessun. Pełną tracklistę nowego albumu Da Beatminerz sprawdzić możecie poniżej. A co dokładnie przygotowali w 2024 roku Boom Bap Ambassadors przekonamy się już wkrótce.

Da Beatminerz - Stifled Creativity - album cover art

Da Beatminerz – Stifled Creativity

 1. Intro-Live From Bushwick General Hospital, Part 1 (feat. Zoi Ellis, DJ Rell)
 2. Seckle (feat. KRS-One)
 3. Product (feat. Ruste Juxx)
 4. Back In Style (feat. Ras Kass)
 5. Champion (feat. Mickey Factz)
 6. Martial Law (feat. Apathy)
 7. Fear None (feat. The Villanz)
 8. It’s All 4 U (feat. Halley Hiatt, Al Skratch)
 9. Can’t Live Without It (feat. Marquee)
 10. Live From Bushwick General Hospital, Part 2
 11. ANTI (feat. Black Moon)
 12. The Birds (feat. Bishop Lamont)
 13. Adore [HER] (feat. Keith Murray)
 14. Where You From (feat. Loaf Muzik)
 15. B-Ville Pioneers (feat. General Steele, Lil Fame)
 16. Cheeba (feat. Stahhr, Camp Lo)
 17. It’s All 4 U (feat. Halley Hiatt, AZ)
 18. 100 Proof (feat. Ras Kass)
 19. Live From Bushwick General Hospital, Part 3
 20. My Year (feat. De La Soul, Pharaohe Monch, Rasheed Chappell, Corey Glover)
 21. Back In Style – Remix (feat. Ras Kass)
 22. Seckle ….. ONCE AGAIN (feat. KRS-One, Smif-N-Wessun)

(Fot. główna – źródło: media społecznościowe Da Beatminerz)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: