DJ Premier i Common nagrali kolejny wspólny singiel

Opublikowano: 17/11/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

DJ Premier i Common po ponad dwudziestu latach zaprezentowali drugi wspólny singiel! Tym razem jednak nie zwiastujący, niestety, żadnego albumu. Podkład do zaprezentowanego wraz z teledyskiem utworu „In Moe (Speculation)” pochodzi bowiem z wydanych niedawno „zakurzonych bitów” legendarnego Preemo.

DJ Premier i Common wspólnie tworzyli już kilkukrotnie. Pierwszy raz miało to natomiast miejsce w 2000 roku. Współtwórca Gang Starr wspomógł wówczas stojącą za brzmieniem „Like Water for Chocolate” ekipę The Soulquarians. Efektem był doskonały „The 6th Sense”. Pierwszy singiel zwiastujący czwarty, niezwykle urzekający, album Commona. W kolejnych latach raper i aktor z Chicago z Preemo przeciął się przy okazji nagrywaniu numeru na projekt Sway’a & King Techa. Następnie, już tylko z DJ’em Premierem i Royce’em 5’9″ Common spotkał się podczas nagrywaniu kawałka na pierwsze Phryme. Teraz przyszedł czas na kolejny efekt współpracy na linii DJ Premier i Common. A przyczynkiem do niej był niedawno wypuszczony przez nowojorskiego producenta album „Beats That Collected Dust, vol. 3”.

„In Moe” bowiem, pierwotnie jedynie jako instrumental, ukazał się na wydanej we wrześniu przez Preemo kolejnej płycie z serii „Beats That Collected Dust”. Następnie DJ Premier w swoich mediach społecznościowych zamieścił video, w którym puszcza ten bit na wypuszczonym winylu. To z kolei spotkało się z aplauzem ze strony wielu raperów. A chęć nagrania kawałka na tym właśnie podkładzie wykazali, między innymi, Action Bronson, Cormega, Busta Rhymes i właśnie Common.

„Common zaprezentował w tym samym tygodniu zajebisty wers. W noc wydarzenia Rock & Roll Hall Of Fame, Chaka Khan podczas swojego wprowadzenia i występu, zaprosiła Commona na scenę, aby wykonał zwrotkę Melle’a Mela z „I Feel For You”. Zadzwoniłem do niego następnego ranka, żeby dowiedzieć się, czy moglibyśmy nakręcić video w moim studiu, kiedy był jeszcze w Nowym Jorku. Mieliśmy mało czasu, ponieważ tego dnia uczestniczyłem w pogrzebie 45 Kinga, a później szedłem na nocne czuwanie dla teścia mojego współmenedżera. Tego dnia energia była bardzo pozytywna i wykonaliśmy tą misję”.

– DJ Premier

Common i DJ Premier stworzyli tym samym kolejny bardzo udany singiel pt. „In Moe (Speculation)”. W tym miejscu warto przypomnieć, że Lonnie Lynn obecnie nad pełnym albumem pracuje z innym kultowym producentem z Nowego Jorku.

(Fot. główna – kadr z video „In Moe (Speculation)”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: