DJ Premier po raz kolejny zebrał zakurzone bity

Opublikowano: 25/09/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

DJ Premier po raz kolejny sięgnął do swojego zakurzonego archiwum, by stworzyć nową odsłonę, także już nieco zapomnianej, instrumentalnej serii. Tym sposobem przed weekendem ukazał się album „Beats That Collected Dust, vol. 3”.

DJ Premier po raz pierwszy „Beats That Collected Dust” wypuścił w 2008 roku. Mixtape stanowił zbiór bitów współtwórcy kultowego Gang Starr stworzonych dla innych raperów. Jednak w rezultacie nigdy nie wykorzystanych. Co z kolei przełożyło się ogromną popularność wśród fanów brzmienia Preemo. Po trzech latach ukazała się zatem druga odsłona instrumentalnej serii Premiera. A teraz, niespełna dekadę później, kolejne „Beats That Collected Dust” trafiają do słuchaczy.

„Beats That Collected Dust, vol. 3” premierę zaliczyło w piątek 22 września. DJ Premier na albumie umieścił 18 produkcji. I jak ujawnia, każdy z tych bitów posiada osobną, wyjątkową historię. Jak natomiast dowiadujemy się z oficjalnego opisu wydawnictwa, produkcje zawarte na „Beats That Collected Dust, vol. 3” pierwotnie otrzymali, między innymi, Westside Gunn, Kendrick Lamar czy też Kanye West.

„Lubię wyjątkowe wydawnictwa, a Beats That Collected Dust jest właśnie takie wyjątkowe. Bardzo podoba mi się także proces nadawania tytułów projektom. Zawsze byłem odpowiedzialny za nadawanie tytułów wszystkim projektom, które produkuję, a Beats That Collected Dust bardzo pasuje. Format jest oryginalnym narzędziem, podobnie jak rozmowy, freestyle, pisanie wersów i zwykłe słuchanie. Ja decyduję, kiedy wypuścić te instrumentalne tomy, gdy osiągną etap zebrania kurzu. A więc jest. Beats That Collected Dust, vol. 3 już jest i pojawił się również na winylu.”

– DJ Premier

DJ Premier - Beats That Collected Dust, Vol. 3 - album cover art

DJ Premier – Beats That Collected Dust, Vol. 3

 1. WooWooWoo
 2. Really
 3. Kelly B
 4. Eiht 45
 5. Climb Max
 6. Here We Go
 7. Haye
 8. Bah Dah
 9. Bogart
 10. The Can
 11. Dee Ell P
 12. Bark ‘N Growl
 13. Spaced Dem No
 14. Shy Role
 15. Perc Pad
 16. Bobble
 17. In Moe
 18. Episode 207

(Fot. główna – źródło: www.instagram.com/djpremier)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: