Do sieci trafił singiel PRO8L3M’u oraz tracklista „Art Brut 2”

Opublikowano: 01/03/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

W niedzielne popołudnie 1-go marca duet PRO8L3M udostępnił najnowszy singiel zwiastujący wyczekiwany przez tysiące fanów krążek „Art Brut 2”. Wraz z publikacją singla, który stanowi najbardziej osobisty utwór w
dotychczasowej twórczości zespołu ujawniona została także tracklista zbliżającego się wydawnictwa.

Kawałek zatytułowany „W domach z betonu” wykorzystujący fragment utworu Martyny Jakubowicz i Andrzeja Jakubowicza pt. „W domach z betonu nie ma wolnej miłości” jest trzecim już singlem zwiastującym najnowszy materiał od Oskara i Steeza.
„W domach z betonu” to także najbardziej osobisty numer w dotychczasowej twórczości zespołu. To retrospekcja opowiedziana z perspektywy małego chłopca, który łączy fakty i rozumie otaczający go świat na własny, dziecięcy sposób. Sentymentalna podróż to opowieść o tym, jak taka historia przekłada się na dorosłość. Gorzki przekaz pokrywa się z wydźwiękiem przeboju lat 80., na którym oparto numer. „W domach z betonu” nawiązuje nie tylko do osiedli z płyty budowanych masowo w tamtych czasach, ale jest także satyrą na ludzi twardych jak beton i pozbawionych emocjonalności. PRO8L3M natomiast zinterpretował go na swój własny sposób.

Wraz z zamieszczeniem singla „W domach z betonu” upubliczniona została także tracklista płyty „Art Brut 2”. Na krążku znajdzie się szesnaście numerów, jednak to co przykuwa największą uwagę w spisie ich tytułów to ujawnieni zaproszeni przez Oskara i Steeza goście. Duet PRO8L3M na swój najnowszy krążek pokusił się bowiem o zaproszenie Majki Jeżowskiej oraz zespołu Wanda i Banda, a my już nie możemy doczekać się efektu tych kolaży. Premiera „Art Brut 2” już 6-go marca, a na ostatnie sztuki preorderu jeszcze załapać możecie się na stronie pro8l3m.pl.

PRO8L3M_ART BRUT 2_album_cover_art

PRO8L3M – Art Brut 2

1. Koło fortuny
2. W domach z betonu
3. Matchboxy
4. Na rympał
5. Piekło jest w nas gościnnie: Majka Jeżowska
6. Przebój nocy gościnnie: Wanda i Banda
7. Noc
8. Street Fighter
9. Zadzwoń do mnie
10. BMK
11. Mistrz ping-ponga
12. Szansa na sukces
13. Dym
14. Bagaże
15. Skrable
16. Outro

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: